"Curvy Supermodel". Polsat daje szansę modelkom plus size

Weronika Gazda
17.12.2016 15:02
Modelki plus size: Candice Huffine, Danise Bidot, Tess Holliday

Modelki plus size: Candice Huffine, Danise Bidot, Tess Holliday (kolaż Gazeta.pl / Instagram)

Minęła już 6 edycja Top Model, a modowe show nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Konkurencyjna stacja telewizyjna- Polsat- zdecydowała się powtórzyć ten sukces, tworząc "Curvy Supermodel". Czy ma szansę pokonać giganta TVN? To wysoce prawdopodobne, bo najnowsze castingi przeznaczone będą dla modelek o znacznie większych rozmiarach.

Ciągłe narzekania na zbyt wymagające proporcje modelek w końcu zostały wysłuchane. Polsat postanowił zrobić mocną konkurencję stacji TVN, która słynie z telewizyjnych show, takich jak między innymi "Top Model", gdzie modelki plus size nie mają szans na przejście nawet pierwszego etapu castingu. Nie raz widzowie byli świadkami frustracji na twarzach pań o nieco większych gabarytach. Ten problem zniknie już wkrótce, ponieważ startuje "Curvy Supermodel".

Takiego programu w Polsce jeszcze nie było. Telewizja Polsat postanowiła to zmienić. To bardzo dobra wiadomość, bo z całą pewnością kandydatek na uzyskanie tytułu "Supermodel" nie zabraknie. Wszystkie panie, które marzą o tym, by zostać modelką plus size, powinny jak najszybciej zgłosić się na internetowy casting, który już trwa!

Chociaż zasady standardowego "Top Model" zostały naruszone, nie oznacza to, że "Curvy Supermodel" rządzi się bezprawiem. Czteroosobowe jury spośród setek zainteresowanych wyłoni tylko te, które spełniają następujące wymagania: są w przedziale wiekowym od 18 do 28 lat, noszą rozmiar minimum 42, ponadto nie mogą być niższe niż 170 cm. Mają jedno ważne zadanie- "Udowodnij, że piękno nie ma rozmiaru!". Takie hasło, jest głównym przesłaniem "Curvy Supermodel" Polsat, które ma zachęcać do wzięcia udziału w castingu.

Kto zasiądzie w jury?

Jak na razie nie opublikowano pełnej listy czteroosobowego składu oceniającego kobiety o ponętnych kształtach XL. Najprawdopodobniej prowadzącą zostanie Elżbieta Romanowska, która opublikowała wymowne zdjęcie na Instagramie. Mimo tego, że sama nie potwierdza swojego udziału w programie, to właśnie ona jest główną podejrzaną.

"Top Model", dla rozmiaru XL, w 2016 roku emitowany był w Niemczech w ramach tegorocznej, jesiennej ramówki stacji RTL2. Polską produkcją na licencji firmy Armoza Formats zajmie się Rochstar.

Komentarze (1)
Zaloguj się
  • 0

    Wpadłam na artykuł na pudelku. To co przeczytałam w komentarzach mnie przeraziło. Sama moze nie waze 50 kilo. Ale takie komenatarze typu:
    - Zabij się bo jesteś gruba..
    Coś po prostu w ten deseń sprowadza się do nietolerancji. Wiem, ze to moze jest dla niektórych niezdrowe, ale proszę. Czy ktoś pomyślał o tym, ze ludzie na coś chorują? Poza tym myśle, ze ta dziewczyna jest mega odwazna jak wiekszość takich kobiet. Szauje i podziwiam.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

POLECANE RADIA