Metallica nie może pogodzić się ze śmiercią Amy Winehouse

Weronika Gazda
13.12.2016 09:39
Metallica

Metallica (Facebook)

Metallica ostatnimi czasy zasiliła swoją dyskografię. Jak się okazała jedna z najnowszych piosenek była inspirowana tragedią, jaką przeżyła Amy Winehouse. James Hatfield zdradził, że kawałek "Moth Into The Flame" powstał po obejrzeniu filmu o zmarłej wokalistce.

Jeden z członków zespołu Metallica- James Hatfield- miał okazję zobaczyć ekranizację filmu "Amy". Koszmar przez jaki przechodziła piosenkarka wzruszył go w tak dużym stopniu, że postanowił wyrazić to w swoim najnowszym singlu "Moth Into The Flame". Z przejęciem opowiada o tym co czuł oglądając dokument "Amy".

"Już samo oglądanie tego filmu było przygnębiające. Jak bardzo zmieniło się jej życie od wesołej, pełnej energii osoby, stała się kimś, kto próbuje uciec od rzeczywistości, w której się znajduje. Uderzyła mnie szczególnie jedna scena, gdy wychodziła ze swego mieszkania w Anglii i wyglądała na totalnie zagubioną. Prasa stała pod jej domem cały czas, robiła zdjęcia i pytała co u niej słychać. Niczego nie zauważyli. Nie krzyczeli "Wyglądasz tak mizernie, wyglądasz niezdrowo". Kompletny brak kontaktu z rzeczywistością."

Film "Amy" to prawdziwa historia gwiazdy muzyki Amy Winehouse, która zmarła po przedawkowaniu alkoholowym. Miała jedynie 27 lat.

Metallica jest amerykańskim zespołem heavymetalowym. To grupa uznawana za najbardziej wpływową i najważniejszą dla historii metalu lat 80. W skład kapeli wchodzą: James Hatfield, Lars Ulrich, Kirk Hammett oraz Robert Trujillo. Metallica w ciągu całej kariery sprzedała 110 milionów płyt na całym świecie. Najnowszy album "Hardwired... To Self-Destruct" miał premierę 18 listopada 2016 roku.

Amy Winehouse była angielską piosenkarką wykonującą soul, r&b i jazz. Kompozytorka i autorka tekstów piosenek takich jak między innymi: "Back to Black", "Rehab" i "You Know I'm No Good". Z powodu zatrucia alkoholowego zmarła 23 lipca 2011 roku. Wokalista była uzależniona od napojów wysokoprocentowych oraz narkotyków. Dodatkowo cierpiała na depresję i bulimię.

Więcej o:

POLECANE RADIA