The Weeknd trzecim headlinerem Open'er Festival 2017!

Daria Łojek
12.12.2016 18:16
The Weeknd wystąpi w piątek na Open'er Festival 2017

The Weeknd wystąpi w piątek na Open'er Festival 2017 (https://www.facebook.com/theweeknd/photos_stream)

Uwaga, uwaga! Trzeci headliner, znanego na całym świecie muzycznego festiwalu, został ogłoszony! Jest nim 26-letni Abel Makkonen Tesfaye, znany wszystkim lepiej jako The Weeknd!

Już w przyszłym roku będziemy mieli okazje zobaczyć w Gdyni, kolejną gwiazdę światowego formatu. the weeknd wystąpi na open'er 2017 obok takich gwiazd jak Radiohead (28 czerwca) i Foo Fighters (29 czerwca). Utalentowany Kanadyjczyk wystąpi 30 czerwca. Będzie gorąco, nie tylko ze względu na to, że będą to wakacje!

Muzyk z mroczną przeszłością.

25 listopada ukazała się nowa płyta The Weeknd Starboy. Artysta wykonuje muzykę określaną mrocznym R&B, którą zdobył serca szerokiej publiczności. Wychował się w Kanadzie, ale jego rodzice pochodzą z Etopii, wyemigrowali w latach 80 XX wieku. Nie należał do najgrzeczniejszych osób. Jak sam mówi, miał problemy z narkotykami i był trudnym nastolatkiem. W ten sposób, starał się odreagować problemy w domu i szkole.

Mimo, że ze sceną muzyczną jest związany od 2010 roku, dopiero w ostatnich latach jego kariera nabrała tempa. Sławę, zapewniły mu takie utwory jak: "Earned It", który znalazł się na ścieżce dźwiękowej do filmu "Pięćdziesiąt twarzy Greya", na podstawie książki o tym samym tytule brytyjskiej pisarki E. L. James, a także piosenka, którą zaśpiewał w duecie z Arianą Grande - "Love Me Harder"

Open'er 2017 - wyjątkowe, muzyczne wydarzenie!

Festwial opener to jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń w Polsce, ale i na świecie. Jego początki sięgają 2003 roku, kiedy to trwał jeden dzień i odbywał się w Warszawie. Wraz z upływem lat, to wydarzenie nabiera coraz większego rozmachu. Do tej pory, gościli na nim tacy artyści jak: Foster the People, Wiz Khalifa czy Pearl Jam.

 

Opener Festival odbędzie się w 2017, w Gdyni, między 28 czerwca i 1 lipca na lotnisku Gdynia-Kossakowo.

Więcej o:

POLECANE RADIA