Dawid Podsiadło przerywa karierę muzyczną!

Kamil Dębski
12.12.2016 11:00
Dawid Podsiadło

Dawid Podsiadło (MATEUSZ SKWARCZEK AG)

Dawid Podsiadło zakończył trasę koncertową i na pewien czas znika ze sceny. Popularny polski wokalista postanowił zrobić sobie przerwę. 

Dawid Podsiadło, który zdobył rozgłos występując w programie "X Factor", od kilku lat nieprzerwanie pracuje. W maju 2013 roku na rynku muzycznym ukazała się jego debiutancka solowa płyta "Comfort and Happines". Płyta odniosła sukces w bardzo szybkim czasie - dotarła na 1. miejsce OLiS-u. Została ponadto wyróżniona czterema Fryderykami, nominacją do Paszportów "Polityki" i zyskała diamentowy status.

- Od 2012 roku, od maja, kiedy miałem maturę, skończyłem szkołę muzyczną i skończyłem przygodę z talent show, to zaczęła się kolejna ogromna przygoda, czyli życie artysty - tłumaczył gwiazdor na antenie TVN24.

Po licznych koncertach i osiągnięciach scenicznych w 2015 roku, Dawid Podsiadło wrócił z nową popową płytą "Annoyance and Disappointment". Po listopadowej premierze album pokrył się potrójną platyną. Wraz z kolejnym sukcesem wokalista miał jeszcze więcej obowiązków koncertowych, w tym również mnóstwo gościnnych występów m.in. podczas Męskiego Grania 2016. W tym roku ukazała się też reedycja płyty "Annoyance And Disappointment 2.0", która wzbogacona została o dodatkowe nagrania.

23-latek postanowił, więc na chwilę rozstać się z muzyką, by nieco odpocząć i zasmakować życia z dala od show-biznesu.

Nie wiem, jakie jest inne życie i chciałbym je zobaczyć - wyjaśniał. - Odpocząć, nabrać dystansu, poszukać inspiracji do nowych rzeczy, bo wydaje mi się, że rzeczy, które do tej pory zrobiłem, są pierwszym rozdziałem, albo raczej prologiem. I kiedy odpocznę i zacznę robić muzykę na nowo, to moim zdaniem będzie lepsza i skorzysta na tym sztuka, więc to dobrze.
Wolny czas chce spędzić z rodziną i najbliższymi, za którymi - pochłonięty obowiązkami zawodowymi - bardzo się stęsknił. - Choć to uczucie tęsknoty i wyrzuty sumienia spowodowane tym, że tego czasu jest naprawdę mało, działa moim zdaniem dobrze na relację, przynajmniej w moim przypadku, bo to wszystko jest bardziej intensywne - dodał.

Podsiadło 9 grudnia zakończył imponującą trasę koncertową, której zwieńczeniem był występ na warszawskim Torwarze.

Nigdy nie graliśmy na naszym koncercie dla tylu osób, nigdy tak długo, z takim zestawem wyjątkowych artystów, w takim miejscu i w ogóle, w ogóle masakra  Pozostaje mi tylko życzyć Wam przyjemnych chwil, bezpiecznej drogi na koncert i do domku potem. Dzisiaj coś się kończy. Oczywiście jednocześnie coś się zaczyna.- napisał kilka godzin przed występem na Facebooku.

Dawid Podsiadło pochodzi z Dąbrowy Górniczej. Popularność zdobył za sprawą programu "X Factor". Jego debiutancka płyta "Comfort and Happines" ukazała się w maju 2013 roku i od razu dotarła na 1. miejsce OLiS-u. Została ponadto wyróżniona czterema Fryderykami, nominacją do Paszportów "Polityki" i zyskała diamentowy status. Jego drugi longplay, "Annoyance and Disappointment", miał premierę w listopadzie 2015 roku i trzykrotnie pokrył się platyna. Wzbogacona o dodatkowe nagrania reedycja "Annoyance And Disappointment 2.0" ukazała się w październiku 2016 roku. Dawid Podsiadło jest także wokalistą rockowej kapeli Curly Heads.

POLECANE RADIA