Koncert Stinga w Polsce z aferą korupcyjną w tle!

Kamil Bekier
01.12.2016 14:17
Sting

Sting (https://www.facebook.com/sting)

Grudniowy koncert Stinga w Toruniu na pewno odbije się głośnym echem. Niestety, nie za sprawą jego wokalnych umiejętności, a afery korupcyjnej, którą przypisuje się władzom miasta. Sprawą zajęło się już Centralne Biuro Antykorupcyjne, które sprawdzi dokumentację związaną z organizacją wydarzenia.

Sprawa trafiła w ręce CBA

Afera w sprawie koncertu Sting Toruń została rozpętana przez działacza miejskiego, Arkadiusza Brodzińskiego. Mężczyzna twierdzi, że osoby rządzące miastem doprowadziły do złamania prawa. Według aktywisty, władze przekazały pieniądze zgromadzone w celach publicznych, prywatnej organizacji zajmującej się koncertem Toruń Sting. Ściągnięcie brytyjskiego muzyka do miasta Kopernika, kosztowało Urząd 500 tysięcy złotych. O całym zajściu i przekazaniu dokumentacji CBA, za pośrednictwem strony internetowej, poinformował zainteresowanych prezydent miasta.

Bilety źródłem kontrowersji

''Jest to zupełnie prywatne, komercyjne wydarzenie mające na celu nagranie materiału reklamowego artysty Stinga, dotyczącego jego nowej płyty. Materiał ten po realizacji ma być pokazany na antenie telewizji publicznej. Artysta Sting ma wykonać 6 utworów, nagranie nie jest biletowane, obejrzeć będą go mogły tylko zaproszone osoby. Jest to wydarzenie, które przyniesie tylko i wyłącznie korzyści (zyski) prywatnym podmiotom, artyście oraz pośrednikom.''

Tak wydarzenie opisuje wspomniany wcześniej członek stowarzyszenia Polska Laicka, podważając wiarygodność władz Torunia i organizowanego przez nich koncertu. Na występ Sting Toruń mają wstęp tylko wybrani mieszkańcy miasta, jednak jak twierdzą niektóre osoby zainteresowane sprawą, urząd Torunia miał podzielić wejściówki wyłącznie we własnym gronie.

Użytkownicy Facebooka domagają się wyjaśnień

Na portalach social media pojawiły się już wydarzenia, które komentują sprawy mające miejsce w jednej ze stolic województwa kujawsko-pomorskiego. Sporym zainteresowaniem cieszą się internetowe eventy ''Chcemy wyjaśnienia afery z koncertem Stinga w Toruniu'', a także ''Panie Prezydencie Ja też chcę iść na koncert Stinga''. Osoby, które nie będą miały zaszczytu brać udziału w występie Toruń Sting, koncert obejrzeć mogą na antenie Telewizji Polskiej już na początku nowego roku. Kolejną okazją będzie wizyta Brytyjczyka na warszawskim Torwarze 27 stycznia 2017 roku.

POLECANE RADIA