Lady Gaga wspiera Kanye w walce z chorobą

Kamil Bekier
24.11.2016 09:24
Kanye West i Kendrick Lamar

Kanye West i Kendrick Lamar (twitter.com/kanyewest)

Lady Gaga pokazała gest solidarności z Kanye Westem, po tym jak artysta trafił do szpitala z powodu przemęczenia. Wokalistka poprzez swój profil na portalu social media solidaryzuje się z raperem, na którego w ostatnich dniach spłynęła spora fala hejtu. Atak internetowy skierowany w osobę Westa zaczął się po przerwaniu przez niego koncertu w Sacramento trwającego 30 minut, na którym to muzyk obraził Jay-z'ego oraz jego żonę Beyonce.

Kanye West trafił do szpitala 21 listopada w Los Angeles, prawdopodobnie z powodu udaru wywołanego stresem i przemęczeniem. Według świadków trafił on na leczenie psychiatryczne w założonych kajdankach, jednak zostało to zdementowane w wypowiedziach jego przedstawicieli. Źródła związane ze środowiskiem rapera twierdzą, że Yeezy po dwóch dniach hospitalizacji czuje się już znacznie lepiej. Same dolegliwości, jak twierdzi portal plotkarski TMZ, mogą być spowodowane kwestiami finansowymi. Po odwołaniu trasy koncertowej, sam Kanye West może zarobić niebagatelną sumę pieniędzy. Przed rozpoczęciem tournée, muzyk z Chicago wykupił polisę, która zabezpieczała go finansowo na wypadek pojawienia się nagłej choroby.

Odwołanie Saint Pablo Tour, plotki podsycane przez amerykańskie tabloidy oraz niesławny występ Westa w Sacramento doprowadził do powstania internetowej burzy oraz niezwykle dużej porcji krytyki ze strony internautów. Ataki słowne kierowane w artystę na pewno nie pomagają w dojściu do zdrowia, dlatego więc z pomocną dłonią przychodzą 'koledzy' z branży. Oprócz Pusha T, Johna Legenda, Chance The Rappera czy Swizz Beatza, otuchy raperowi dodaje także Lady Gaga. Na swoim Twitterze, wokalistka wspiera mentalnie 39-latka, serią emocjonalnych tweetów:

To nie jest śmieszne żartować z niczyjej niemożliwej lub możliwej choroby psychicznej, to jest wrażliwy czas dla wielu osób. Bądźmy mili i kochający. Chociaż nie zgadzam się ze wszystkim, co robi, mam nadzieję, że publiczność okaże współczucie i miłość dla Kanye Westa i siebie nawzajem. Jedna miłość. Jeden wyścig. Wspieram Cię i kocham jak brata, widzę w tobie męstwo i odwagę, aby wstrzymać trasę koncertową i dbać o siebie. Jesteś wielkim artystą.

Oprócz słów otuchy, wśród niektórych muzyków panują zdania odmienne od stanowiska Lady Gagi. Dysputę na temat Kanye Westa zaczął Snoop Dogg, który po koncercie w Sacramento dał mu pstryczka w nos swoim postem na Instagramie. Swoje dwa grosze dorzucili także Ray J oraz Chris Brown, którzy wspólnie połączyli siły w kawałku ''Famous'' by ''dołożyć'' Westowi i jego żonie, Kim Kardashian.

Warto, przypomnieć, że z podobnymi problemami borykał się również Kid Cudi, czyli były członek wytwórni Yeezusa. Wokalista przyznał się do depresji oraz wystosował otwarty list do jego słuchaczy, w którym pisał o jego niemożności psychicznej i przemęczeniu.

POLECANE RADIA