Tom Hanks i jego miłość do Fiata 126p

Kamil Bekier
03.11.2016 18:28
Tom Hanks

Tom Hanks (AP)

Tom Hanks po raz kolejny postanowił podkreślić sympatię do legendarnego Fiata 126p. Aktor podzielił się z fanami fotografią przedstawiającą popularnego ''malucha'' oraz jego skromną osobę. Co ciekawe, jest to już druga fotka udostępniona przez artystę w ciągu tygodnia, na której widać Hanksa i 'zabytkowy' już produkt Fiata.

Tom Hanks Fiat 126p na planie filmu

Zdjęcie, na którym widać aktora pozującego obok kultowego samochodu z czasów PRL-u w kolorze czerwonym, zostało zrobione podczas kręcenia filmu z udziałem Hanksa w Budapeszcie. Premiera filmu "Inferno", którego część zdjęć kręcono na Węgrzech, odbyła się 12-tego października, natomiast Tom Hanks z ''maluchem'' w roli głównej pojawił się na Instagramie dopiero pod koniec miesiąca. Dalsze dni przyniosły jednak jeszcze więcej spekulacji odnośnie przywiązania aktora do częściowo produkowanych w Polsce aut. Odtwórca roli w ''Strasznie głośno, niesamowicie blisko'' wzbogacił swój instagramowy profil niemalże identyczną fotką z Fiatem 126p, tylko o innej kolorystyce lakieru. Opisy zawarte w poście nie różniły się nawet sensem. W obu notkach dołączonych do fotografii Tom Hanks Fiat 126p widniał napis: ''Jestem podekscytowany moim nowym autem".

Tom Hanks - król internetu

Fotografie wrzucone na serwis społecznościowy szybko stały się hitem internetu. Tom Hanks z ''maluchem'' na tle węgierskich ulic to nie pierwsza taka sytuacja z nim samym w roli głównej, wywołująca ''internetowy boom''. Do niedawna sieć zajmowała się zagadkowym zdjęciem, przedstawiającym Billa Murraya wyglądającego właśnie jak bohater zdjęć z ''Małym Fiatem''. To nie koniec szumu związanego z wybrykami utytułowanego artysty z Californii. Amerykanin został ostatnio złapany podczas sesji ślubnej w Central Parku. Dosyć przypadkowe spotkanie z nowożeńcami skończyło się na paru zdjęciach zrobionych przez fotografa oraz na selfie wykonanym przez aktora. ''Arcydzieło'' Hanksa również możemy podziwiać na jego Instagramie.

Internetowe życie to jednak tylko dodatek do obowiązków aktora. Ostatnie lata były bowiem dla mężczyzny bardzo pracochłonne. Oprócz "Inferno" i wspomnianego wcześniej "Strasznie głośno, niesamowicie blisko" w ostatnich pięciu latach, Tom Hanks wystąpił również w takich hitach jak ''Kapitan Philips'' czy ''Most Szpiegów''.

''Mały Fiat, czyli pomnik na kółkach

Model 126p to nie tylko nieodzowny element PRL-owskiego krajobrazu, ale również symbol tamtejszej popkultury. ''Małym Fiatem'' w serialu ''Czterdziestolatek'', produkowanym w latach 70-tych, poruszał się Stefan Karwowski, czyli tytułowy bohater serii. W tych samych latach samochód doczekał się nawet własnej piosenki. Utwór o nazwie ''Fiat 126p'' został napisany przez Jana Krzysztofa Kelusa w 1976 r. W czasach obecnych inspirację słynną maszyną możemy zaobserwować również zza oceanem. Oprócz Toma Hanksa, piękno ''malucha'' przyciągnęło również muzyków z zespołu Kasabian. Auto konstruowane w zakładach Fiata wykorzystane zostało w ich teledysku ''Re-Wired''.

POLECANE RADIA