Muzyka alternatywna - nowa stacja w Tuba.FM!

Kamil Bekier
03.11.2016 14:10
Muzyka Alternatywna

Muzyka Alternatywna (pixabay.com)

Mieszanie się gatunków lub tworzenie nowych form swojej muzycznej indywidualności, to chleb powszedni w dzisiejszych czasach. Impresja emocji w muzyce, wpływa nie tylko na warstwę liryczną piosenek, ale także na ich kształt instrumentalny. Muzyka alternatywna, która często oderwana jest od popularnego nurtu, ma jednak wielką rzeszę zwolenników, szukających czegoś więcej niż banalnego aranżu, czy pospolitej formy kawałka.

Muzyka alternatywna - ostatni bastion niezależności

Muzyka alternatywna, często wychodząca naprzeciw brzmieniu radiowych hitów, cieszy się w naszym kraju niezwykłą popularnością. Doskonałym przykładem nowego, ciekawego nurtu jest Brodka. Wokalistka swoją karierę zaczynała w ''Idolu'', lecz znana jest głównie ze swojej solowej kariery. Na dowód tego, jej utwór "Varsovie" został nagrodzony Fryderykiem w 2013 roku. Artystką, którą śmiało możemy porównać z byłą uczestniczką wokalnego show jest Mela Koteluk, która szerszej publiczności znana jest dzięki piosence "Melodia Ulotna". Przedstawicielką muzyki niezależnej jest także Maria Peszek, której numery śmiało można zaliczyć do kategorii kontrowersyjnych. Jednym z nich jest kawałek ''Ludzie Psy'', który promował płytę artystki ''Jezus Maria Peszek''.

Muzyka alternatywna - chęć wyróżnienia się

Muzycy alternatywni często kierują się chęcią wyróżnienia się, spośród pozostałych członków muzycznego biznesu. Czynią to poprzez oryginalne brzmienie, jak na przykład The XX lub dzięki kreacjom w wideoklipach, co widzimy w klipie ''Water Me'' FKA Twigs. Ciekawym modelem wyrażania siebie poprzez niezależną muzykę, jest szwedzki zespół Miike Snow, którego twórczość możemy podziwiać w kawałku ''Animal''.

Więcej o:

POLECANE RADIA