Internetowy podział z Hollywood w tle

Kamil Bekier
27.10.2016 21:12
Bill Murray z dzieckiem

Bill Murray z dzieckiem (www.facebook.com/ReasonsMySonCry)

Bill Murray czy Tom Hanks? To pytanie w ostatnim czasie nurtuje świat internetu. Całe zamieszanie wzbudziła fotografia, która przedstawia płaczące dziecko wraz z mamą oraz stojącego obok gwiazdora Hollywood. Pytanie tylko którego?

Zagadka sprzed lat

Zdjęcie w sieci pojawiło się już 3 lata temu, a wykonane zostało w 2012 roku podczas golfowych zawodów w St. Andrews. Fotografia furorę zrobiła dopiero w ostatnich dniach, a umieszczona została przez fanpage Reasons My Son Is Crying na Facebooku. Burzę w mediach społecznościowych rozbudziła jednak matka dziecka, która także figuruje na przedmiocie internetowej dyskusji. Pod postem Laury DiMichele-Ross wszczęto spór o tożsamość osoby widniejącej obok opiekunki malucha.

Czy rzeczywiście są do siebie podobni?

Internauci zagorzale szukają znaków szczególnych, dzięki którym mogliby rozróżnić mężczyzn. Zarówno Tom Hanks, jak i Bill Murray przekroczyli już granicę 60-tki. Ich rozczochrane, niegdyś czarne grzywki, dziś już są przyprószone "srebrem". Choć ich twarze nie są łudząco podobne, to jeden szczegół mają wspólny - charakterystyczny, sporych rozmiarów nos. Jednego na pewno nie można im odmówić, mają świetne poczucie humoru. Obu aktorów byłoby stać na taki dystans do siebie i dowcip, co może być głównym powodem niejasności.

Sprawa została wyjaśniona

Całe zamieszanie wyjaśniła wspomniana wcześniej matka kilkulatka. Podczas pogawędki na portalu social media kobieta wyznała, że jest w stu procentach przekonana, że obok niej stoi gwiazdor "Pogromców Duchów"- Bill Murray. Pomimo zapewnień uczestniczki konkursu golfowego, internauci nie są przekonani co do wiarygodności jej słów. Cały zamęt podchwyciły również wielkie medialne stacje, takie jak NBC czy BBC. Profil brytyjskiej stacji poprosił, aby Tom Hanks sam odniósł się do internetowej zagwozdki, którą przestawia zdjęcie.

Murray i Hankshttps://www.facebook.com/today

Gwiazdy Hollywood i inne pomyłki

Mimo, że realne podobieństwo pomiędzy dwoma gwiazdami kina nie jest uderzające, przykładów "hollywodzkich klonów" jest wiele. Najlepszym przykładem aktorskich bliźniaków są między innymi Natalie Portman i Keira Knightley. Znana z "Piratów Z Karaibów" aktorka była dublerką nastoletniej Portman w filmie "Star Wars". Brytyjka o przygodzie z planu kinowego hitu oraz o podobieństwie do filmowej Księżnej Amidali opowiada w programie "Graham Norton Show".

POLECANE RADIA