Daniel Craig po raz piąty wcieli się w Jamesa Bonda?!

Weronika Tołwińska
10.10.2016 17:18
Skyfall

Skyfall (Skyfall)

James Bond to najsłynniejszy agent Jej Królewskiej Mości, a od filmu "Casino Royal" w jego rolę wciela się Daniel Craig. Aktor zapowiadał, że tuż po premierze ostatniej części serii "Spectre" jego ścieżki i Jamesa Bonda się rozejdą. Craig zmienił jednak zdanie i powróci jako nowy(stary) Bond.

James Bond - Daniel Craig pozostaje na stanowisku

Tuż po premierze ostatniej części z serii o przygodach najsłynniejszego brytyjskiego agenta, Daniel Craig głośno mówił o tym, jak bardzo praca na planie była dla niego męcząca i jak bardzo tęsknił za rodziną. To wszystko miało sprawić, że aktor nie powie już "I 'm Bond, James Bond"."Spectre" miało być ostatnim filmem gdzie w rolę Bonda wcieliłby się Daniel Craig. Aktor nie chciał kontynuować dalej tej przygody. Zaczęto nawet poszukiwania "nowego" Jamesa Bonda - typowano wielu do tej roli: Toma Hiddlestona, Jasona Stathama czy Idrisa Elbe. Panowie jednak nie będą mogli poprosić barmana o martini - wstrząśnięte, niezmieszane. Na stanowisku zostaje Daniel Craig. Bond od 10 lat jest blondynem i jak na razie nim zostanie.

James Bond - Daniel Craig wstrząsnął, ale nie zamieszał

Ta informacja wstrząsnęła, ale chyba nie zmieszała fanów. W roli Jamesa Bonda wystąpi po raz piąty Daniel Craig. Aktor, chociaż w 2015 roku, tuż przed premierą 24. filmu z serii przygód agenta 007 zarzekał się, że to po raz ostatni zagra, jako James Bond. Filmy z brytyjskim agentem cieszą się niemałym zainteresowaniem (ostatni z nich gdzie mogliśmy oglądać jak niesamowity jest James Bond "Spectre" stał się kinowym hitem). Jeszcze przed rozpoczęciem zdjęć do "Spectre" mówiło się o tym, że kontrakt podpisano na kolejne 2 lata - więc w rolę Jamesa Bonda po raz kolejny wcieli się Daniel Craig. 2016 rok i wypowiedź aktora, że nie rezygnuje on z roli całkowicie to potwierdziły.

James Bond - Daniel Craig wierny Królowej

Jeżeli nic się nie zmieni to w 25. filmie o przygodach agenta 007 zagra Daniel Craig. Aktor zaprzeczył plotkom, że nagła zmiana zdania miałaby wiązać się z ogromną gażą, jaką miałby dostać za kolejną rolę w filmie. Chociaż trwały poszukiwania na nowego agenta, ten nie "zmienia" twarzy - pozostaje dobrze nam znany, blondwłosy James Bond. Filmy o agencie stały się niemałą przepustką do wielkiej kariery - zarówno tym aktorom, wcielającym się w tytułowego bohatera jak i tym, którzy wcielają się w postacie drugoplanowe. Bycie Jamesem Bondem to po prostu prestiż i na pewno wie o tym Daniel Craig. Bond to rola, którą dostają tylko nieliczni.

POLECANE RADIA