Reedycja "Badmotorfinger" Soundgarden

Weronika Tołwińska
03.10.2016 06:11
Soundgarden

Soundgarden (Facebook)

Fani Soundgarden, w oczekiwaniu na najnowszą płytę dostają "nagrodę pocieszenia". Zespół wydaje kolejną reedycję płyty. Tym razem będzie to ich trzeci longplay w karierze "Badmotofinger".

"Badmotofinger" ukaże się w 25 rocznicę powstania płyty. Trzeci album tej amerykańskiej, grunge'owej grupy trafił do słuchaczy 8 października w 1991 roku. Na krążku tym znalazły się takie utwory jak "Rusty Cage" czy "Jesus Christ Pose". Płyta zostało nominowana do nagrody Grammy. "Badmotofingers" pokryła się dwukrotnie platyną w Stanach Zjednoczonych. Nowa odsłona płyty zostanie wzbogacona o numery ze stron B singli, nagrania koncertowe czy materiały z prób. Gitarzysta Kim Thayil zapowiedział, iż zespół szykuje niespodziankę na Black Friday a także reedycję debiutu "Ultramega OK" z 1988 roku.

Soundgarden powstał w 1984 roku w Seattle,  przez wokalistę i gitarzystę Chrisa Cornella, gitarzystę prowadzącego Kima Thayila i basistę Hiro Yamamoto. Soundgarden pracuje obecnie nad nową płytą. Ostatni album w dorobku kapeli to "King Animal" z 2012 roku. W czerwcu 2014 roku ukazała się reedycja "Superunknown".

Więcej o:

POLECANE RADIA