Kultowy hit The Black Eyed Peas powraca po 13 latach

Anna Olesińska
02.09.2016 11:25
The Black Eyed Peas i Justin Timberlake

The Black Eyed Peas i Justin Timberlake (Instagram)

Grupa The Black Eyed Peas nagrała odnowioną wersję swojego wielkiego przeboju "Where Is The Love?". Główną przyczyną powrotu grupy są zamachy terrorystyczne, które wstrząsają światem od kilku miesięcy. Oprócz członków BEP w nagraniu udział wzięli m.in. Mary J. Blige, Jamie Foxx, Usher, Kendall Jenner i Justin Timberlake.

Choć The Black Eyed Peas zawiesili działalność w 2014 roku, teraz wracają. I to nie sami. Członkowie grupy, czyli Will.i.am, Taboo, Fergie i apl.de.ap, zaprosili znajomych artystów do nagrania nowej wersji utworu „Where Is The Love?”. Piosenka ma zwrócić uwagę na zamachy terrorystyczne i adresowana jest głównie do Pokolenia Y, które ma jeszcze szansę zmienić świat na lepszy.

Ludzie dzwonili do nas i mówili : „Teraz naprawdę potrzebujemy tej piosenki”. Milenialsi mają władzę. Nie zdają sobie sprawy, jak wiele mogą. Mam nadzieję, że to ich zainspiruje, by krzyczeć z najwyższych gór i angażować się, jakby od tego zależała ich wolność. - mówi Will.i.am

W nagraniu nowej wersji „WITL?” udział wzięli m.in. Mary J. Blige, Jamie Foxx, Nicole Scherzinger, The Game, Jessie J, Tori Kelly, Usher, A$AP Rocky, Jaden Smith, Kendall Jenner, Rosario Dawnson, Wiz Khalifa oraz Justin Timberlake.

Pierwsza wersja „Where Is The Love?” powstała w 2003 roku. Piosenka była najlepiej sprzedającym się singlem w Wielkiej Brytanii i zdobyła dwie nagrody Grammy.

POLECANE RADIA