Latająca świnia nowym sposobem na promocję Pink Floyd!

Natasza Czarnecka
01.09.2016 09:11
Latająca świnia nad dachem Muzeum Wiktorii Alberta w Londynie

Latająca świnia nad dachem Muzeum Wiktorii Alberta w Londynie (facebook.com/pinkfloyd)

W Londynie nad Muzeum Wiktorii i Alberta zawisła wielka dmuchana świnia. Ten osobliwy latający stwór to nic innego jak zapowiedź wystawy poświęconej twórczości Pink Floyd.

Muzycy ze znanego zespołu Pink Floyd postanowili w oryginalny sposób zapowiedzieć wydarzenie związane z ich działalnością. Nad dachem londyńskiego Muzeum Wiktorii i Alberta zawisła wielka dmuchana świnia. Stanowi ona nawiązanie do albumu "Animals" z 1977  roku, gdzie również pojawił się różowy zwierzak szybujący nad elektrownią Battersea.

Specjalna akcja promuje wystawę "The Pink Floyd Exhibition: Their Mortal Remains", która będzie dostępna dla zwiedzających od maja do października 2017 roku. Wśród eksponatów znajdą się instrumenty, plakaty czy odręcznie pisane teksty piosenek. Łącznie wystawa zawiera 350 elementów. Bilety już w sprzedaży!

Rockowi muzycy przez ponad 5 dekad zadziwiali publiczność w dziedzinie łączenia wizji i dźwięku. Gra światłami, spektakularne show i kultowe okładki - oto, co ich wyróżniało. Zespół ma na swoim koncie ponad ćwierć miliarda sprzedanych płyt. W 2014 roku wydali krążek "The Endless Riever", który podobno ma być ostatnim.

POLECANE RADIA