Anita Włodarczyk znowu pobiła rekord świata!

Weronika Tołwińska
29.08.2016 15:08
Mistrzyni olimpijska Anita Włodarczyk wynikiem 82,98 m poprawiła podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej w Warszawie własny rekord świata w rzucie młotem

Mistrzyni olimpijska Anita Włodarczyk wynikiem 82,98 m poprawiła podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej w Warszawie własny rekord świata w rzucie młotem (PRW140826_01)

Bycie najlepszą młociarką świata zobowiązuje, ale chyba nikt nie spodziewał się tego, co wczoraj zrobiła Anita Włodarczyk. Mistrzyni olimpijska z Rio znowu świetnie zakręciła się z młotem i pobiła rekord świata należący do niej.

Anita Włodarczyk - rekordy to dla niej pestka

To właśnie 28 sierpnia odbył się Memoriał Kamili Skolimowskiej 2016, zorganizowany ku pamięci tragicznie zmarłej polskiej mistrzyni olimpijskiej w rzucie młotem. Była to już siódma odsłona mityngu, który debiutował 2 maja 2009 roku na warszawskiej Skrze. Stadion Narodowy, który wczoraj gościł największych polskich i zagranicznych lekkoatletów, skandował jedno imię „Anita, Anita”. Było to święto polskiej lekkoatletyki i sprawdzian czy olimpijski duch sportu, pozostał w naszych zawodnikach. Na pewno pozostał w niezwyciężonej Anicie Włodarczyk, która znowu pokazała, kto rządzi w kole. Złota medalistka z Rio rzuciła młotem na odległość 82,98 metrów i tym samym pobiła rekord świata z Brazylii, który wynosił 89,29 metrów. Publiczność eksplodowała ze szczęścia, a Anita Włodarczyk popłakała się ze wzruszenia. Był to piękny dzień dla polskiego sportu i znak, że królowa jest tylko jedna.

Anita Włodarczyk - złota, lecz skromna

O wielkości polskiej młociarki, świadczą nie tylko sukcesy sportowe. Jest genialną zawodniczką, pełną zapału i pasji. Prywatnie Anita Włodarczyk jest bardzo skromną osobą, która przyznaje, że dzięki ogromnemu samozaparciu i morderczym treningom, może osiągać tak fantastyczne wyniki. Jest też jedyną kobieta w historii sportu, która przekroczyła 80 metrów w rzucie młotem i jak na razie nikt nie może jej w tym dorównać. Chociaż Anita Włodarczyk rekord świata idą w parze, zawodniczka ma też inne marzenie. Stadion warszawskiej Skry, na której ćwiczy, wymaga pilnego remontu i dofinansowania. To właśnie dzięki niej sprawa została nagłośniona. Anita Włodarczyk zakończyła tegoroczny sezon, jako złota mistrzyni olimpijska oraz mistrzyni Europy. Po wyczerpującym sezonie, pełnym radości ze zdobycia kolejnych medali i pobicia rekordu, przyszedł czas na upragnione wakacje, z których nasz mistrzyni cieszy się już teraz.

Anita Włodarczyk - nie tylko ona królowała na stadionie

Chociaż wczoraj Anita Włodarczyk królowała na Stadionie Narodowym, spotkanie to było okraszone innymi, sportowymi wyczynami. Paweł Fajdek, poczuł znowu zew siły, który niestety utracił w Rio, i zdobył złoty medal. W ostatniej próbie, poprawił swój wynik, uzyskując ponad 82 metry. Tego samego dnia odbyło się sportowe pożegnanie, dwukrotnego mistrza olimpijskiego, Tomasza Majewskiego. Majewski pożegnał się z kibicami w wielkim stylu - pchnął kulę na odległość 21,08m. Memoriał Kamili Skolimowskiej 2016 potwierdził siłę polskiej lekkoatletyki i dał znak, że mamy rzeszę utalentowanych sportowców.

POLECANE RADIA