Organek wystąpi przed Muse

Natasza Czarnecka
18.08.2016 08:37
Organek

Organek (fot. Monika Lisiecka)

Kraków Live Music Festival już za kilka dni, a na nim - występ Organka.

Jedną z gwiazd tegorocznej edycji festiwalu będzie zespół Muse. Muzycy wystąpią 21 sierpnia na terenie krakowskiego Muzeum Lotnictwa. Start koncertu zaplanowano na 20:30, przed brytyjską kapelą ma zagrać znany wszystkim i ceniony ostatnio polski artysta Organek.

Muse są niezłą mieszanką alternatywnego i progresywnego rocka z funkiem i muzyką poważną. Ten nowy podgatunek nazywają new prog. Zaskakujące są też zainteresowania frontmana Matthew Bellamy'ego krążące wokół apokalipsy, polityki, teologii i globalnej konspiracji. Angielski band gra już od ponad dwudziestu lat i dorobił się kilku płyt. Ostatnią o tytule "Drones" wydał w 2015 roku. Na początku tego roku album otrzymał nagrodę Grammy za najlepszy album rockowy.

Organek natomiast, to Polski kwartet, na którego czele stoi Tomasz Organek - muzyk i autor tekstów. Zespół debiutował w 2014 roku płytą "Głupi", ta zaś zyskała status platynowej. Co łączy Organka z Muse?- z pewnością nieskrępowana energia na scenie. Polska formacja słynie z improwizacji scenicznej, która zadziwia publiczność i przyciąga coraz większe rzesze fanów.

Więcej o:

POLECANE RADIA