John Williams ponownie autorem muzyki do VIII- części "Gwiezdnych Wojen"

Natasza Czarnecka
16.08.2016 10:14
STAR WARS

STAR WARS (MATERIAŁY PROMOCYJNE)

Nikogo nie zadziwi fakt, że muzykę do kolejnego epizodu "Gwiezdnych Wojen" stworzy John Williams. Zakończono właśnie prace zdjęciowe na planie. Wkrótce kompozytor przystąpi do komponowania ścieżki dźwiękowej.

Zdjęcia na planie filmowym do ósmego już epizodu "Gwiezdnych Wojen" zakończyły się. Za oprawę muzyczną odpowie John Williams i nikogo to nie dziwi. Kompozytor jest autorem wszystkich wcześniejszych soundtracków do filmu. Podczas rozmowy z fanami w Bostonie zapowiedział, że już za kilka tygodni otrzyma wczesny montaż i wtedy będzie mógł przystąpić do pracy nad muzyką.

Producentką dzieła jest Kathy Kennedy. Jak twierdzi John, powiedział jej, że praca nad "Star Wars: Episode VIII" będzie dla niego przyjemnością, jednak tak na prawdę 84- letni Williams nie chce, aby ktoś inny pisał muzykę dla jednej z aktorek - Daisy Ridley.

John Williams jest autorem muzyki filmowej nie tylko do "Gwiezdnych Wojen". Stworzył także soundtracki do trzech pierwszych ekranizacji przygód o Harrym Potterze. Jego ścieżka dźwiękowa znalazła się też w filmie "Szczęki", "Lista Schindlera" oraz "E.T""Indiana Johnes".

Polska premiera kontynuacji "Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy" zaplanowana jest na 14 grudnia 2017 roku. Za reżyserię i scenariusz odpowiada Rian Johnson.

 

Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

POLECANE RADIA