Metallica, Rihanna, Kendrick Lamar i Selena Gomez wystąpią razem na Global Citizen Festival

Anna Olesińska
27.07.2016 09:01
https://www.facebook.com/Selena/

https://www.facebook.com/Selena/ (Facebook)

Tegoroczny lineup Global Citizen Festival nie zawodzi! Wśród headlinerów Rihanna, Metallica, Kendrick Lamar i Major Lazer.

Global Citizen Festival jest eventem charytatywnym przygotowywanym przez Global Poverty Project. Wydarzenie ma zwrócić uwagę na problem światowego ubóstwa. Warto dodać, że ten koncert nie jest wydarzeniem wyłącznie muzycznym. Oprócz muzyków na Global Citizen Festival pojawiają się również politycy i najbardziej wpływowi ludzie świata, jak na przykład Michelle Obama, Ban Ki-Moon i Malala Yousafzai. Biletów na koncert nie można kupić. Jedyny sposób, aby je dostać to wesprzeć program Global Citizen.

Oprócz Rihanny, Metallica i Seleny Gomez na tegorocznym Global Citizen Festival pojawią się goście specjalni m.in. Eddie Vedder i Usher. Gospodarzami koncertu będą aktorzy Hugh Jackman, Neil Patrick Harris i Salma Hayek.

 

Jestem szczególnie dumna, że mogę wystąpić zwłaszcza w tym roku, kiedy koncert skupia się na problemie edukacji. Jako artystka z wieloma młodymi fanami wierzę, że każdy ma prawo do nauki. - powiedziała Selena Gomez

 

Pierwszy Global Citizen Festival odbył się w 2012 roku. Jego dyrektorem kreatywnym jest Chris Martin, wokalista i założyciela zespołu Coldplay. Tegoroczny koncert odbędzie się 24 września. Transmisją programu zajmie się stacja MSNBC.

POLECANE RADIA