Queen: "Trump wykorzystuje 'We Are The Champions' bez zgody i mimo naszych sprzeciwów"

Żaneta Suchowicz
20.07.2016 12:33
Donald Trump

Donald Trump (www.facebook.com/DonaldTrump/photos)

Muzycy Queen są sfrustrowani, że Donald Trump używa ich przeboju podczas swoich wystąpień. Mimo wezwania przez zespół do zaprzestania tej czynności, polityk po raz kolejny wykorzystał znany utwór na konwencji partii w Cleveland.

Artyści nie wyrazili zgody na korzystanie z ich muzyki, a jednak kandydat Republikanów zagrał „We Are The Champions” podczas pierwszego dnia Konwencji Republikanów w Cleveland. Nie był to pierwszy raz, kiedy Trump zignorował upomnienia i wykorzystał wielki przebój zespołu Queen przy okazji swoich wystąpień publicznych. Grupa postanowiła oficjalnie na to zareagować.

„Sony/ATV Music Publishing nie otrzymały prośby od pana Trumpa, przedstawicieli jego kampanii czy też Trump Organization o możliwość wykorzystania "We Are The Champions"”:- czytamy w oświadczeniu menedżera kapeli. - „W imieniu zespołu, jesteśmy sfrustrowani powtarzającym się, nieautoryzowanym użyciem piosenki, mimo wcześniejszych próśb, by tego zaprzestano, co oczywiście pan Trup i jego kampania zignorowali. Queen nie chce, by ich muzyka łączona była z mainstreamem czy debatą polityczną w jakimkolwiek kraju” - kontynuuje. - „Queen nie chce też, by "We Are The Champions" było wykorzystywane w geście poparcia dla pana Trumpa i jego poglądów politycznych. Mamy nadzieję, że nasze życzenie zostanie uszanowane przez pana Trumpa i jego kampanię.”

Choć konwencja zakończyła się dla Trampa sukcesem i otrzymał nominację na kandydata w listopadowych wyborach prezydenckich, to nie odbyła się ona bez większych wpadek. Żona polityka i kandydatka na pierwszą damę USA, Melanie Trump, splagiatowała przemówienie Michelle Obamy z 2008 roku. Adam Lambert, rockman i obecny frontman zespołu, opublikował na swoim koncie na Twitterze mem nawiązujący do związku zespołu z polityką Republikanów i samego Trumpa.

Utwór „We Are The Champions” pochodzi z 1977 roku, z albumu „News of the World”.

POLECANE RADIA