Taylor Swift nie może pozwać Kanye Westa

Żaneta Suchowicz
20.07.2016 09:42
Kanye West, Taylor Swift

Kanye West, Taylor Swift (Bulls)

Kalifornijscy prawnicy twierdzą, że Taylor Swift nie ma powodu, aby wnieść oskarżenie przeciwko Kanye Westowi.

Taylor Swift nie jest w stanie pozwać Kanye Westa i Kim Kardashian za udostępnione na Snapchacie nagranie ich wspólnej rozmowy, w której uzgadniała z autorem utworu „Famous” warunki wykorzystania jej wizerunku. Jakkolwiek padły słowa o linijce tekstu „Czuję, że wciąż mogę pójść do łóżka z Taylor Swift”, na które piosenkarka się zgodziła, to nie było wzmianki o drugiej części wersu: „Dlaczego? Uczyniłem tę sukę sławną”. Wszyscy podejrzewali, że Swift podejmie prawne kroki w sprawie opublikowania nagrania bez jej zgody, jednak artystka została poinformowana, że według Kalifornijskiego prawa nie ma jakichkolwiek podstaw, aby pozwać Westa i jego żonę...

Swift była nieświadoma, że jej rozmowa z Westem jest nagrywana. Stanowe prawo Kalifornii jasno mówi, że udostępnienie on-line „poufnej wymiany informacji” jest nielegalne. Niemniej, w rozmowie uczestniczyły osoby trzecie, w tym wydawca Westa, Rick Rubin, który dołączył do dyskusji - dlatego ta zasada prawna nie ma zastosowania w niniejszym przypadku.

Gwiazda muzyki pop twierdzi, że wyciek nagrania do sieci ma charakter zamachu na jej osobę i karierę, ponieważ West nie wspomniał o słowach „Uczyniłem tę sukę sławną”, które również pojawiły się w tekście utworu „Famous”. Sam autor pozostaje nieaktywny na Twitterze od czasu opublikowania teledysku.

Na dorobek Kanye Westa składa się osiem albumów studyjnych. Najnowszy, „The Life of Pablo”, miał premierę 14 lutego 2016 roku. Ostatni longplay Taylor Swift to "1989" z października 2014 roku.

POLECANE RADIA