Koniec ze zdjęciami na koncertach! Apple ma na to patent

Natasza Czarnecka
30.06.2016 08:57
Natasha Khan

Natasha Khan (Bat For Lashes)

Zastanawialiście się kiedyś, jak często na koncercie robicie selfie, kręcicie filmik lub wrzucacie zdjęcie na Instagram zamiast po prostu uczestniczyć w imprezie? Chyba dość często, bo nawet artyści mają już tego dość!

Powszechne stało się wyciąganie telefonów na koncertach. Zarówno w małej piwniczce na kameralnym koncercie jazzowym, jak i na ogromnych festiwalach muzyki pop wszyscy stoją z wyciągniętymi w górę rękami i kręcą filmy lub robią zdjęcia. Nie dość, że przeszkadzają tym innym, to w ogóle nie skupiają się a artyście i jego wykonaniu.

Apple ma pomysł, jak temu zaradzić .Firma pracuje nad patentem wykorzystującym dane podczerwieni, dzięki któremu kamera telefonu czy tableta może wykryć zarys zespołu na scenie i uniemożliwić wówczas nagrywanie.

Bat for Lashes, autorka utworów "The Wizzard" czy "Daniel", zaapelowała ostatnio do uczestników festiwali, aby nie używali tak często telefonów.

Ludzie powinni nieco odciąć się od technologii i skupić się na sprawach duchowych. Festiwal powinien być okazją, by [ ] zaangażować się i zapomnieć o social mediach.

Więcej o:

POLECANE RADIA