Singel Prophets Of Rage w przyszłym miesiącu

Żaneta Suchowicz
29.06.2016 09:01
Singel Prophets Of Rage w przyszłym miesiącu

Singel Prophets Of Rage w przyszłym miesiącu (www.facebook.com/Prophets-of-Rage-997020350363564/photos)

Niedawno powstała supergrupa, planuje zarejestrować i wydać piosenkę, którą wykonuje na żywo.

Przypomnijmy, że w składzie kapeli są Tom Morello, Tim Commerford i Brad Wilk z Rage Against The Machine oraz Chuck D i DJ Lord z Public Enemy i B-Real z Cypress Hill. Prophets Of Rage zagrał swój premierowy koncert 31 maja  w Los Angeles, a fani mieli zaledwie kilkanaście godzin, aby kupić bilety. Zespół wykonuje utwory z repertuaru wszystkich trzech formacji. Muzycy mają też wspólną piosenkę zatytułowaną "The Party Is Over", która ma być pierwszym singlem bandu.

Mamy piosenkę "The Party's Over" i mamy nadzieję, że niedługo ją nagramy, tak by była gotowa przed Narodową Konwencją Republikanów  - wyznał Morello.

Konwencja w Cleveland odbędzie się w dniach 18-21 lipca tego roku, zatem publikacji singla spodziewamy się już niedługo. Według wcześniejszych doniesień, nad brzmieniem ma czuwać Brendan O'Brien. Niedawno wydano klip promujący supergrupę. Muzycy tłumaczą w nim powody wielkich zmian, które doprowadziły do powstania Prophets Of Rage.

Grupa Rage Against The Machine, której muzykę można określić jako mieszankę rapu, hard rocka, punku i funku, reaktywowała się w 2007 roku na serię koncertów, jednak od 2011 roku znów pozostała nieaktywna. Na studyjny dorobek kapeli składają się płyty "Rage Against the Machine" (1992), "Evil Empire" (1996), "The Battle of Los Angeles" (1999) i "Renegades" (2000).

POLECANE RADIA