Koszula ze śladami krwi Johna Lennona sprzedana za ponad 30 tys. funtów!

Natasza Czarnecka
28.06.2016 09:36
John Lennon w 1968 r.

John Lennon w 1968 r. (KEYSTONE-FRANCE / Getty Images)

Wystawiający na aukcję spodziewał się nieco ponad 37 tys. złotych, zamiast tego koszulę sprzedano za blisko 166 tysięcy.

Biała koszula należała do Jay'a Hastingsa, pracującego w budynku Dakota House, w którym mieszkał Lennon. 8 grudnia 1980 roku Hastings miał dyżur, kiedy John Lennon został postrzelony przez swojego fana Marka Chapmana. Jay przykrył członka The Beatles swoją marynarką i jakimś cudem ślady krwi przeniosły się na jego koszulę, w okolicach klatki piersiowej i rękawów.

Media donoszą, że Hastings chciał zachować koszulę. Ostatnio jednak zdecydował się wystawić ją na aukcji, spodziewając się 7 tys. funtów, co jest równowartością 37 tysięcy złotych. Zaskoczeniem dla wszystkich ( a zwłaszcza dla Jay'a) był zawrotna kwota 31 tysięcy funtów, którą otrzymał.

Jay Hastings trzymał koszulę przez te wszystkie lata i nigdy o niej nie wspomniał. Wisiała w szafie przez lata i teraz poczuł, że czas ją sprzedać

Chyba nikomu nie trzeba przypominać, że Lennon był członkiem legendarnego zespołu rockowego The Beatles. Pisał teksty piosenek, śpiewał i komponował muzykę. Wiosną 1969 roku poślubił artystkę awangardową Yoko Ono. Muzyk zmarł w wyniku wykrwawienia się po pięciu ranach postrzałowych.

Więcej o:

POLECANE RADIA