Aerosmith zapowiada pożegnalną trasę koncertową. Czy to koniec zespołu?

Natasza Czarnecka
23.06.2016 15:10
Aerosmith

Aerosmith (Facebook)

Ostatnio w mediach pojawiły się doniesienia, jakoby legendarna grupa Aerosmith miała zakończyć swoją działalność. Lider zespołu przyznał, że zbliżająca się trasa koncertowa, może być ostatnią.

Tournee Aerosmith jest zaplanowane na 2017 rok. Jednak muzycy wyczuwają rozpad zespołu. Twierdzą, że każdy z nich skupia się teraz na swoim własnym projekcie. I rzeczywiście Steven Tyler- lider i wokalista zespołu- realizował ostatnio swój solowy album "We're All Somebody From Somewhere" , który ukaże się niebawem. Te działania prawdopodobnie spowodowały, oddalenie się od siebie członków zespołu oraz konflikty, zwłaszcza między Tyler'em, a gitarzystą Joe Perrym.

Aerosmith grają od 1970 roku, wydali kilkanaście albumów, łączących w charakterystyczny dla nich sposób hard rocka z bluesem. Na płytach tych pojawiły się utwory "Dream On", "Crying" i "I don't Want To Miss a Thing". W skład zespołu wchodzą wokalista Steven Tyler, gitarzysta Joe Perry, basista Tom Hamilton, perkusista Joey Kramer i gitarzysta Brad Whitford.

Czy rzeczywiście zespół, z jedną z największych sprzedaży płyt na świecie, zrezygnuje z dalszej działalności? Tego nie wiemy. Jednak możemy przypuszczać, że w przyszłym roku, podczas trasy koncertowej, Aerosmith zahaczy o Polskę.

POLECANE RADIA