Marilyn Manson i Courtney Love w kolekcji Marc'a Jacobs'a

Natasza Czarnecka
23.06.2016 11:33
Marilyn Manson

Marilyn Manson (Universal Music Polska)

Popularny projektant szykuje się do zaprezentowania jesienno-zimowej kolekcji. Do promocji swoich oryginalnych strojów wybrał nietuzinkowe gwiazdy również z branży muzycznej.

Na Instagramie możemy zobaczyć takie osobowości jak Missy Elliot, Marilyn Manson, czy Courtney Love. Każde zdjęcie opatrzone jest krótką notką, w której Jacobs opisuje historie znajomości i mówi, dlaczego zdecydował się wybrać właśnie te osoby.

Miłość, piękno, umysł, odmienność i bunt - to tylko niektóre z podpisów zdjęć zapowiadających kolekcję Marca Jacobsa. Dwa ostatnie zdecydowanie opisują jednego z najbardziej znanych i kontrowersyjnych wykonawców muzyki rockowej i industrialnej - Marilyn'a Manson'a.

Marilyn Manson w kolekcji dla Marc'a Jacobs'aInstagram

Designer opowiada jak poznał muzyka w 1996 roku, niedługo po realizacji albumu "Antichrist Superstar". Jacobs był zaintrygowany osobowością rockowego artysty oraz jego przewrotnym i niesamowitym intelektem. Projektant niejednokrotnie wykorzystywał kawałek Manson'a "The Beautiful People" do swoich pokazów.

Courtney Love, współautorka albumów "Live Throught Things" oraz "Celebrity Skin", spotkała się po raz pierwszy z  Jacobs'em w 1994r. podczas obiadu w Bar Six, w Nowym Jorku. Projektant obdarzył wokalistkę szacunkiem za jej wpływ na grunge i kulturę rocka. Ujęła go również szeroką wiedzą na temat mody i muzyki.

Courtney Love w kolekcji dla Marc'a Jacobs'aInstagram

Marc Jacobs znany jest z łamania stereotypów i prezentowania nowych kanonów mody. Nie bez powodu do zaprezentowania swojej kolekcji wybrał niepokornych i zbuntowanych muzyków rockowych. Niezwykłe zdjęcia do kolekcji wykonał fotograf David Sims, natomiast stylizacją do nich zajęła się Katie Grand.

Więcej o:

POLECANE RADIA