Twórca "Gwiezdnych Wojen" nakręci serial o Michaelu Jacksonie

Natasza Czarnecka
21.06.2016 14:15
Choć zmarł kilka lat temu, trudno się nie zgodzić, że był jedną z największych gwiazd muzyki rozrywkowej. Fanów Michaela Jacksona zapewne ucieszy informacja, że powstaje o nim serial. Czego możemy się po nim spodziewać?

J.J Abrams oraz Tavis Smiley wzięli sprawę w swoje ręce. Cykl opowie historię z ostatnich dni życia króla pop. Odcinki powstaną na podstawie książki Smiley'a :"Before You Judge Me: The Triumph and Tragedy of Michael Jackson's Last Days" powstałej na podstawie licznych wywiadów, m.in. z Quincym Jonesem - producentem albumów ''Off the Wall'', "Thriller", "Bad" oraz singla "We Are the World", Berrym Gordym czy Janet Jackson oraz transkryptów z rozprawy, przeciwko dr Conradowi Murrayowi - lekarzem oskarżonym o zamordowanie Jacksona.

Jackson był nie tylko doskonałym piosenkarzem, tancerzem i kompozytorem. Jego postać odcisnęła silne piętno na kulturze masowej ostatnich dekad. Twórczość Michaela zdominowała rynek muzyki w latach 80. XX wieku i zrewolucjonizowała podejście do teledysków. Jako pierwszy czarnoskóry artysta odniósł sukces we współpracy z telewizją, zwłaszcza stają MTV. Kilkunastokrotnie otrzymał nagrodę Grammy. Jego pierwszym solowym albumem był "Got To be There". Kolejne to: "Thriller", "Bad", "Dangerous", "HIStort" oraz ostatni "Invincible". Michael zmarł w czerwcu 2009 roku.

J.J Abrams jest amerykańskim producentem filmowym i telewizyjnym oraz twórcą ostatniej części "Gwiezdnych Wojen: Przebudzenie Mocy", która weszła na ekrany kin w grudniu 2015 roku. Możemy więc spodziewać się serialu z najwyższej półki.

Więcej o:

POLECANE RADIA