Finał Emergenza Festival Polska już w ten weekend w warszawskiej Proximie!

redakcja
20.06.2016 15:50
Emergenza Festival

Emergenza Festival (www.facebook.com/emergenza.polska/photos)

Już po raz piąty wybierzemy największy muzyczny talent w naszym kraju.

Emergenza to największy na świecie festiwal młodych talentów muzycznych, który zadebiutował w 1992 roku w Rzymie. Od tego czasu wiele się zmieniło. Przede wszystkim przybyło fanów oraz zespołów, które marzą o międzynarodowej karierze. A dzięki festiwalowi, jest to możliwe. Emergenza spełnia marzenia i jedyne co trzeba zrobić, to przekonać do siebie publiczność - najpierw tę rodzimą, później europejską - oraz oczywiście jury. Nie ma znaczenia czy grasz rocka, pop, alternatywę czy może reggae. Na scenie Emergenzy, znajdzie się miejsce dla każdego ambitnego i barwnego artysty.

Tegoroczna edycja festiwalu, jak co roku, obfituje w wiele muzycznych perełek. Perełek, które zostały wyłonione w regionalnych przeglądach, w 8 największych miastach w Polsce. To właśnie one już w ten weekend staną do walki, o przepustkę do wielkiego międzynarodowego finału. W dniach 24 - 25 czerwca w klubie Proxima, odbędzie się ogólnopolski finał Emergenzy, podczas którego publiczność będzie mogła posłuchać, największych i najbardziej obiecujących talentów muzycznych w naszym kraju.

Pierwszego dnia (piątek) na scenie pojawią się: Shuttup, Shut the Monkey, Sound of Touch, Baby Blue Eyes, MizuMono, CRUE , Swear the Empress, Downfall, Fahrenheit i Chorzy (I miejsce Szczecin) oraz NOKO (gość specjalny).

Z kolei w sobotę zaprezentują się: Decent Elephant, Anotherland, Joyride, The Forfiters, VicTime, Dr Plama, Phoenix Croon, Infected Dreams i Mechanism (I miejsce Trójmiasto), Nimfo (I miejsce Poznań), Canis Latrans (I miejsce Silesia), Inclusion (I miejsce Kraków), Antiplan (I miejsce Szczecin) oraz gość specjalny, zespół GENTUZA (finalista Emergenza Polska 2012).

Zwycięzcy będą mieli okazję, zaprezentować się podczas, cieszącego się ogromną popularnością, festiwalu Taubertal Open Air Festival i wystąpić u boku headlinerów, wśród których w poprzednich latach znaleźli się Prodigy, Skunk Anansie, The Hives, Editors, The Cure czy Iggy Pop. W trakcie 3 dni trwania festiwalu, spośród reprezentantów 30 krajów (m. in.: Australia, Wielka Brytania, Kanada i Stany Zjednoczone), jury wybierze najlepszą kapelę, która uda się w wielkie europejskie tournée.

Bilety na piątkowe i sobotnie koncerty w Proximie, do nabycia u zespołów w cenie 25 złotych lub w dniu imprezy na bramce za 30 złotych. Początek festiwalu o godzinie 17. Więcej informacji o imprezie, znajdziecie tutaj.

Więcej o:

POLECANE RADIA