Bastille prezentuje "Good Grief"

Żaneta Suchowicz
17.06.2016 08:18
Bastille prezentuje

Bastille prezentuje "Good Grief" (www.facebook.com/bastilleuk/photos)

Brytyjczycy z grupy Bastille opublikowali singiel, który ma szansę stać się letnim przebojem. Posłuchajcie jego fragmentu!

Kompozycja "Good Grief" to pierwsza próbka nowej muzyki kapeli z albumu "Wild World". Kompozycja wpisuje się w styl Bastille gdzie pop łączy się z indierockowym brzmieniem a całość okraszona jest przebojowym refrenem. Utwór, który został napisany przez frontmana zespołu, Dana Smitha i wyprodukowany przez Marka Crewa, powraca klimatem do lat 80. W singlu wykorzystano również sample Kelly Le Brock z filmu "Dziewczyna z komputera".

Jeśli nasz pierwszy album był o dorastaniu i niepokoju otaczającym młodego człowieka(...) - wyjaśnia wokalista Dan Smith -  (...) to nasza druga płyta mówi o staraniach, by ten świat zrozumieć. Świat często skrzywiony przez obraz pokazywany za pośrednictwem mediów.

Ostatni album Bastille to "Bad Blood" z 4 marca 2013 roku. Ich utwór "Pompeii" zadebiutował w lutym 2013 roku na 2. pozycji Irish Singles Chart i 3 marca 2013 na 2 pozycji UK Singles Chart. Przypomnijmy, że kapela zagra na tegorocznym Open'er Festivalu.

POLECANE RADIA