Posłuchaj kolejnej nowej piosenki Red Hot Chili Peppers

Żaneta Suchowicz
27.05.2016 13:43
red hot chili peppers

red hot chili peppers (red hot chili peppers)

Po kilku trudnościach związanych ze zdrowiem, zespół wraca i tworzy ze zdwojoną siłą. Posłuchajcie jak brzmi ?The Gateway?.

Do sieci trafiła kolejna piosenka grupy Red Hot Chili Peppers, zapowiadająca nowy studyjny materiał Kalifornijczyków. Następca „I'm With You” ukaże się 17 czerwca 2016 roku, lecz grupa już dzisiaj  dzieli się ze swoimi fanami kolejnym utworem z tracklisty. Album „The Gateway” obejmuje łącznie trzynaście nowych kompozycji.

Muzycy pracowali nad nowymi piosenkami z producentem Radiohead, Nigelem Godrichem Danger oraz Mouse'em, o którym Kiedis wypowiadał się w wywiadzie dla Billboardu:

„Jest świetny w wymyślaniu super-nowoczesnych pomysłów, ale potrafi także chwycić za gitarę akustyczną, i rozebrać utwór do jego akustycznej esencji, która przecież też jest piękna”.

Prace nad rockowym krążkiem przerwał wypadek Flea, który był zmuszony odłożyć instrument na pół roku. Później dowiedzieliśmy się o odwołanym koncercie i problemach ze zdrowiem lidera. Dziś Anthony Kiedis czuje się już dobrze, choć twierdzi, że potrzebuje więcej czasu, aby wrócić do poprzedniej formy. Mimo trudności zespół dalej tworzy i daje kolejne koncerty. Podczas jednego z nich mogliśmy usłyszeć na żywo utwór "Dark Necessities".

Miejmy nadzieję, że zła passa zespołu minęła i Red Hot Chili Peppers bez żadnych utrudnień zaprezentują nam resztę albumu podczas tegorocznego festiwalu Open'er w Gdyni.

POLECANE RADIA