Radiohead znów zagrali "Creep"!

Michał Ciemniewski
24.05.2016 16:21
Radiohead

Radiohead (Facebook)

Najbardziej rozpoznawalny utwór brytyjskiego zespołu, zabrzmiał na scenie po raz pierwszy od 7 lat!

Niedawno, bo 8 maj, Radiohead, zaprezentowało swój dwudziesty album, „A Moon Shaped Pool”. Obecnie trwa krótka trasa po Europie, promująca wydawnictwo. Wczoraj, w jej ramach, zespół dał koncert we francuskiej hali Zenith. Właśnie podczas tego występu, muzycy zagrali „Creep”.

Można sobie tyko wyobrażać zaskoczenie zgromadzonych pod sceną ludzi, słyszących przebój, który z koncertowego repertuaru Radiohead, wyleciał w 2009 roku! „Creep”, to bowiem znienawidzony przez swoich twórców kawałek, który złośliwie przezywają „Crap” (badziew), i który ich zdaniem przyćmił cały ich dorobek. Swojego czasu, Thom Yorke, był gotów rozszarpać na strzępy (lub przynajmniej zbesztać nie przebierając w słowach) każdego fana, który z widowni poprosił o tą piosenkę.

Oprócz „Crap”, tego dnia wykonano też dwa inne, dawno nie grane utwory: „True Love Waits” (w nowej wersji z „A Moon Shaped Pool), oraz „No Surprises”. Co sprawiło, że formacja przeprosiła się ze starym materiałem? Czyżby nostalgia? Może. Jeśli zaś i Wy czujecie tęsknotę do klasyków alternatywy, jak i do zupełnych nowości z tego gatunku, zapraszamy do naszej stacji Alternative.

POLECANE RADIA