Pharrell Williams wystąpi na Open'erze!

Damian Cholewiński
06.05.2016 14:01
Pharell Williams

Pharell Williams (Fot. Sony Music / materiały prasowe)

2 lipca fani Pharrella Williamsa udadzą się na podbój Gdyni! Organizatorzy festiwalu potwierdzili, że artysta dołącza do składu tegorocznej edycji!

Choć Pharrell Williams ma na koncie tylko dwa albumy solowe, to niewątpliwie jest jednym z najgorętszych nazwisk muzyki popularnej. Artysta przez lata budował swoją pozycję w branży i dzisiaj zdecydowanie stoi na jednym z najwyższych stopni świata muzyki. Jego bandy N*E*R*D oraz The Neptunes stały się wyznacznikiem brzmienia na miarę XXI wieku, łącząc takie gatunki muzyczne jak hip-hop, rock, funk.

Przemysł muzyczny uhonorował Pharrella jedenastoma nagrodami Grammy, w tym dwukrotnie dla producenta roku (2004 i 2014), i pokaźną liczbą innych statuetek oraz nominacji. Była wśród nich także nominacja do Oscara za piosenkę "Happy", która stała się równie popularna co promowany przez nią film animowany "Despicable Me 2".

Ostatnim albumem Pharrella jest krążek "Girl", który pokrył się platyną w kilku krajach, w tam także w Polsce. Wydawnictwo ukazało się w 2014 roku.

Przypominamy, że na Open'erze wystąpią m.in. tacy artyści jak: Dawid Podsiadło, PJ Harvey, Florence And The Machine czy Red Hot Chili Peppers. Impreza odbędzie się w dniach 29 czerwca - 2 lipca.

POLECANE RADIA