Czy fani Behemoth, polubią Nergala w wydaniu solowym?

Michał Ciemniewski
05.05.2016 08:28
Artysta wątpi, by muzyka, nad którą obecnie pracuje, przypadła do gustu słuchaczom black metalu.

Adam Darski, znany szerzej jako Nergal - lider zespołu Behemoth, szykuje materiał w stylu country, folk i blues. Premiera albumu planowana jest na wrzesień. Wśród inspiracji muzyk wymienia chociażby Neila Younga czy Johnny'ego Casha.

Przypomina to wszystko, tylko nie metal. Nadal to coś mrocznego, ale zupełnie innego. To w połowie akustyczne dzieło i bardzo skromne jeśli chodzi o aranżacje. Nie sądzę, by fanom Behemotha się spodobało. Niektórzy, z bardziej otwartymi umysłami, pewnie polubią ten materiał. Robię to dlatego, że jestem wolnym artystą i chce robić to, na co mam ochotę. To dla mnie oznacza wolność i bycie artystą.

Czy ten krążek osiągnie taki sukces jak „The Satanist”, czyli ostatni longplay grupy Behemoth, który po premierze w lutym 2014 roku trafił na pierwsze miejsce listy najlepiej sprzedających się płyt w Polsce, OliS? Ciężko wyrokować. Tymczasem jednak, wszystkich fanów ciężkiego grania po polsku, zapraszamy do słuchania stacji Metal Pl, gdzie oprócz grupy prowadzonej przez Nergala kapeli, usłyszeć będziecie również mogli takich klasyków jak Vader czy Acid Drinkers.

Więcej o:

POLECANE RADIA