Bob Dylan w utworze Franka Sinatry

Damian Cholewiński
29.04.2016 16:38
Bob Dylan

Bob Dylan (Facebook)

Już kilka lat temu Frank Sinatra stał się niejako duchowym przewodnikiem Boba Dylana. Artysta wrzucił niedawno do sieci własną interpretację utworu "All The Way".

"All The Way" to utwór, którego korzenie sięgają lat 50. Został on spopularyzowany przez Franka Sinatrę, który nagrał własną wersję na potrzeby soundtracku do filmu "The Joker is Wild". Nagranie pociągnęło za sobą Oscara za najlepszą piosenkę oryginalną. Dzisiaj możemy posłuchać zupełnie innego wykonania. Bob Dylan wrzucił do sieci wersję tego utworu, nagraną na nadchodzący album artysty, zatytułowany "Fallen Angels". Prawie wszystkie utwory, które znajdziemy na tym wydawnictwie zostały niegdyś nagrane przez Sinatrę. Wyjątek stanowi jedynie kompozycja "Skylark".

Dylan nie po raz pierwszy sięga po repertuar Franka Sinatry. W 2015 roku ukazał się bowiem album "Shadows In the Night", który został oparty na podobnym koncepcie co "Fallen Angels".

Nagrywanie coverów jest odbierana bardzo różnie przez przemysł muzyczny. Niektórzy uważają, że do dobry początek kariery, inni wręcz przeciwnie - twierdzą, że na nagrywanie coverów można sobie pozwolić, dopiero gdy udowodni się swój talent własnym materiałem. Obie te strategie znajdziecie z radiu internetowym covers, które Tuba oddaje do Waszej dyspozycji.

POLECANE RADIA