Nowy utwór Garbage.

Damian Cholewiński
22.04.2016 09:14
Garbage

Garbage (fot. Warner Music Poland)

Shirley Manson i jej świta przygotowują się do wydania szóstego krążka w karierze Garbage. Znamy już pierwszego singla - jest nim utwór "Empty".

Choć najnowszy utwór grupy Garbage nosi tytuł "Empty", to jest on raczej soczystym kawałkiem, a nie ciężkostrawnymi wiórami. Słychać, że zespół z wiekiem nie traci młodzieńczego pałera! Ale ale, z wyrokowaniem na temat kondycji Garbage poczekajmy może do momentu ukazania się całego albumu. Stanie się to dokładnie 10 czerwca, gdy na półki sklepowe zawita krążek "Strange Little Birds". Przypominamy również, że grupa ruszy w trasę koncertową już w maju. Niestety jak na razie kalendarz nie przewiduje występu w Polsce.

Ostatnim krążkiem w dyskografii Garbage jest "Not Your Kind of People". Jest to jednocześnie pierwszy album zespołu, który ukazał się pod szyldem ich własnej wytworni płytowej - Stunvolume. Materiał spotkał się ze skrajnym przyjęciem krytyków muzycznych. Z jednej strony mamy 4/5 od The Guardian, z drugiej - 3/10 od NME. Czy nadchodzące dziecko Garbage również wzbudzi tak wielorakie emocje?

POLECANE RADIA