Nowy Vader na jesieni

Filipina Padlewska
18.04.2016 17:02
Vader

Vader (Fot. Mieczyaław Michalak / AG)

Zespół death metalowy Vader planuje nowy krążek.

"The Empire" - tak brzmi tytuł nowej polskiej grupy death metalowej Vader. W oświadczeniu na Facebook'u grupa opisała swoje plany wydawnicze w najbliższej przyszłości.

- Właśnie powróciliśmy do domu z trasy w UK/Irlandii - oraz dwóch koncertów w Osnabruck i Zielonej Górze. (...) Bardzo dziękujemy za Wasz udział oraz fenomenalne wieczory, To była doprawdy ogromna przyjemność m/. Obecnie przestajemy koncertować do lata, ponieważ... Vader wchodzi do studia Hertz by nagrać nową płytę: "The Empire". Cieszy nas to niezmiernie. Oczywiście wszyscy będziecie informowani o postępach w sesji nagraniowej. Płyta zostanie wydana przez Nuclear Blast 23 września 2016 roku w Europie. Jednak jeszcze latem będziecie mogli poczuć żar płyty na EP-ce "Iron Times". - można przeczytać na fanpage Vadera.


Pozostaje tylko czekać na wrzesień!

Vader
to olsztyńska grupa metalowa, założona w 1983 roku. Twórczość zespołu inspirowana jest między innymi takimi kapelami jak Judas Priest czy Slayer. Ostatnim albumem grupy Vader był "Tibi et Igni" z maja 2014 roku.

POLECANE RADIA