Tarja Turunen nagrywa klip do "No Bitter End".

Damian Cholewiński
15.04.2016 16:50
Tarja Turunen

Tarja Turunen (facebook.com/tarjaofficial)

Była wokalistka zespołu Nightwish - Tarja Turunen - wrzuciła do sieci filmik zza kulis powstawiania jej najnowszego klipu.

Tarja Turunen zaplanowała sobie pracowity rok - artystka przewidziała wydanie aż dwóch albumów. Pierwszy z nich, zatytułowany "The Brighest Void", ukaże się już 3 czerwca. Znajdziemy na nim kawałek "No Bitter End", do którego artystka postanowiła nakręcić klip. W sieci pojawiły się dwa materiały video zapowiadające to wydarzenie. Jedno wrzucone przez samą Tarję, drugie za pośrednictwem konta wytwórni płytowej earMUSIC. W pierwszym z nich znajdziemy materiał zakulisowy z powstawiania klipu oraz sesji zdjęciowej autorstwa Tima Tronckoe (współpraca z Kornem, Slayerem czy Within Temptation). Drugi to po prostu zapowiedź klipu, w której możemy zobaczyć jego fragment. Na całość przyjdzie nam poczekać do 20 kwietnia.

Ostatnim studyjnym albumem Tarji jest krążek "Ave Maria - En Plein Air". Nie znajdziemy tam jednak muzyki, z jaką jest kojarzona ta wokalistka. Tarja zapragnęła chwilowo porzucić muzykę rockową i nagrała album, na którym znajdziemy tylko jeden utwór - "Ave Maria"! Choć z początku może brzmi to dziwnie, to Tarja postanowiła po prostu pogrzebać w historii muzyki klasycznej i wyszukać kompozytorów, którzy w swoim dorobku posiadają utwór o takim tytule. Trochę się tego znalazło - aż 12 kompozycji, a wersja cyfrowa wzbogacona została dodatkowo o utwór "Ave Maris Stella", napisany przez Edvarda Griega.

POLECANE RADIA