Bruce Springsteen odwołuje koncert w ramach protestu

Filipina Padlewska
09.04.2016 08:32
Legenda rocka odwołała swój występ w Karolinie Północnej z powodu nowego prawa stanowego, godzącego w środowiska LGBT.

Bruce Springsteen potrafi być wrażliwy na problemy społeczne swojego kraju. W ramach protestu artysta odwołał swój koncert, który miał mieć miejsce 10. kwietnia w Greensboro w Karolinie Północnej. Ma to związek z niedawno ogłoszonymi nowymi przepisami dotyczącymi osób transseksualnych. Głoszą one, że takie osoby nie mogą m.in. korzystać z toalet według zmienionej płci, tylko muszą użyć tych, które są zgodne z płcią zawartą w aktach urodzin. Ustawa, będąca jawną dyskryminacją osób LGBT, przyjęła przydomek "łazienkowej".

Springsteen opublikował oświadczenie, w którym pisze m.in. o próbie ludzi, którzy nie mogą znieść postępu Stanów Zjednoczonych w poszanowaniu praw człowieka każdego obywatela, do cofnięcia tego postępu. Bruce Springsteen odwołał się również do walki z uprzedzeniami i nietolerancji, z którymi walka jest ważniejsza niż koncerty rockowe. Muzyk oświadczył, że właśnie z tego powodu podnosi głos w tej sprawie, który ma stać w opozycji do tych, którzy chcą, aby Ameryka cofała się. Nie jest to pierwszy raz, gdy Springsteen wypowiedział się na temat równouprawnienia. W 1996 roku udzielił wywiadu dla pisma "The Advocate", w którym mówił o znaczeniu małżeństw homoseksualnych.

Bruce Springsteen jest właśnie w trakcie swojej światowej trasy koncertowej pod nazwą The River Tour. Ostatni album Springsteena, pt.: "High Hopes" ukazał się w 2014 roku. Do tej pory artysta wydał aż 18 albumów, a wśród jego najbardziej znanych utworów znajdują się m.in. "Born in the U.S.A.", "Streets of Philadelphia" czy "Tunnel of Love". Do dziś Springsteen pozostaje jednym z największych autorytetów w dziedzinie muzyki rockowej.

Więcej o:

POLECANE RADIA