Two Door Cinema Club gotowi z trzecim albumem

Filipina Padlewska
04.04.2016 14:36
Two Door Cinema Club zagrają na Orange Warsaw Festivalu 2017

Two Door Cinema Club zagrają na Orange Warsaw Festivalu 2017 (www.facebook.com/twodoorcinemaclub/photos)

Zespół potwierdza wydawnictwo i rusza na trasę po festiwalach.

Two Door Cinema Club potwierdzili w krótkiej informacji na Twitterze, że ich 3. album jest skończony. Niestety muzycy nie podali jeszcze daty wydania ani nazwy wydawnictwa. Poprzedni album, "Beacon", ukazał się w 2012 roku, a ostatnia EPka, "Changing of the Season", we wrześniu 2013 roku. Między 2014 a końcem 2015 roku konta społecznościowe Two Door Cinema Club pozostawały w ciszy. Informacje o nowym albumie pojawiły się już na początku 2016 roku, gdy zespół ujawnił na Facebook'u, że nie może doczekać się dzielenia się z fanami nowej muzyki oraz show. Ostatni koncert Two Door Cinema Club miał miejsce w 2013 roku.

Mimo braku szerszych informacji na temat nowego albumu, muzycy potwierdzają występy na takich festiwalach jak Glastonbury, Reading & Leeds, Rock en Seine czy NOS Alive podczas tegorocznego lata.

Two Door Cinema Club to zespół pochodzący z Irlandii Północnej, w skład którego wchodzą wokalista Alex Trimble oraz Sam Halliday i Kevin Baird. Grupa wydała do tej pory dwa albumy: "Tourist History" (2010) oraz "Beacon" (2012). Indie rock i alternatywa to główne nurty, w których porusza się Two Door Cinema Club. W Polsce zespół wystąpił po raz ostatni w 2011 roku na Open'er Festival w Gdyni.

POLECANE RADIA