Happy Birthday Diana Ross!

Filipina Padlewska
26.03.2016 17:39
Diana Ross

Diana Ross (Diana Ross)

Dzisiaj swoje 72. urodziny obchodzi gwiazda muzyki disco i soul, Diana Ross!

Była liderka zespołu The Supremes może poszczycić się nie lada solowym dorobkiem muzycznym. Diana Ross, piosenkarka soul, r'n'b i pop, obecna jest na scenie od końcówki lat 50.

Zaczynała karierę w słynnym zespole z lat 60., The Supremes, które współtworzyła wraz z Mary Wilson i Florence Ballard. Trio podpisało kontrakt z jedną z najlepszych wytwórni disco-funkowych, The Motown Records, a utwór "Where Did Our Love Go" z 1964 roku zagwarantował im pozycję na rynku muzycznym. Diana Ross została ikoną nie tylko zespołu, ale muzyki soulowej w ogóle.

Berry Goody Jr., szef wytwórni Motown, pomógł Ross w karierze solowej po tym jak odeszła z The Supremes w 1969 roku. W 1970 ukazał się debiutancki album solistki nazwany po prostu "Diana Ross". Wśród utworów, które znalazły się na płycie warto wspomnieć o "There's No Mountain High Enough" czy "Reach Out and Touch (Somebody's Hand)". Ross nagrała również wspólny album wraz z Marivnem Gaye w 1973 roku pt.: "Diana & Marvin". Artystka nagrała do tej pory ponad 24 albumy. Do jej niezapomnianych utworów należą m.in. "Touch Me In the Morning", "Upside Down", czy "I'm Coming Out". Twórczość Diany Ross dała podwaliny pod dzisiejszą muzykę r'n'b i soul i pozostaje wzorem dla wielu artystek młodego pokolenia.

Warto również wspomnieć o karierze aktorskiej Diany Ross. Jako aktorka zasłynęła rolą w filmie "Lady śpiewa bluesa" z 1972 roku, za którą dostała nominację do Oskara oraz otrzymała Złoty Glob w kategorii "Najlepszy debiut".

POLECANE RADIA