Pierwszy koncert The Rolling Stones na Kubie

Filipina Padlewska
26.03.2016 15:06
The Rolling Stones

The Rolling Stones (RODRIGO GARRIDO / REUTERS / REUTERS)

The Rolling Stones zagrali dla pół miliona fanów w Hawanie.

„Nastał nowy czas” - powiedział Mick Jagger podczas historycznego koncertu The Rolling Stones w Hawanie, stolicy Kuby, który odbył się wczoraj wieczorem. Stonesi przyjechali na Kubę, po raz pierwszy w swojej długiej karierze. Co więcej, ich koncert był darmowy i stał się pierwszym tak wielkim wydarzeniem muzycznym, w historii kraju. Do tej pory muzyka The Rolling Stones, była zakazana na Kubie, ze względu na jej "wywrotowy charakter".

Muzycy The Rolling Stones zagrali swoje największe przeboje: "Angie", "Paint It Black", "It's Only Rock'n'Roll (But I Like It)", "Tumbling Dice", "This Is A New Time", "You Got The Silver", "Start Me Up", "Midnight Rambler", "Sympathy for the Devil", "You Can't Always Get What You Want" i wiele innych. Rolling Stonesi rozpoczęli koncert od utworu "Jumpin' Jack Flash".

Po niemalże dwugodzinnym koncercie, The Rolling Stones czuli się jak u siebie w domu. Tłum praktycznie zagłuszył Micka Jaggera, podczas "(I Can't Get No) Satisfaction", którym muzycy zakończyli swój pierwszy koncert na Kubie. Szacuje się, że na występ Brytyjczyków przyszło około 500 000 ludzi.

Oto cała setlista koncertu:

"Jumpin' Jack Flash",

"It's Only Rock 'n Roll (But I Like It)",

"Tumbling Dice",

"Out of Control",

"All Down the Line",

"Angie",

"Paint It Black",

"Honky Tonk Women",

"You Got the Silver",

"Before They Make Me Run",

"Midnight Rambler",

"Miss You",

"Gimme Shelter",

"Start Me Up",

"Sympathy for the Devil",

"Brown Sugar",

"You Can't Always Get What You Want",

"(I Can't Get No) Satisfaction".

The Rolling Stones wystąpili do tej pory w Polsce trzy razy. W 1967 roku zagrali w Sali Kongresowej w Warszawie, w 1998 roku w Chorzowie, a w 2007 roku na warszawskim Służewcu.

POLECANE RADIA