Ostatni koncert Black Sabbath w Birmingham?

Filipina Padlewska
21.03.2016 15:29
Black Sabbath

Black Sabbath (JORDAN STRAUSS/INVISION/AP/Jordan Strauss)

Tony Iommi zasugerował, że ostatni koncert grupy może odbyć się w ich rodzinnym mieście.

Gitarzysta Black Sabbath, Tony Iommi, zapowiedział, że pożegnalny koncert w ramach trasy „The End Tour” może odbyć się w Birmingham, rodzinnym mieście zespołu.

„The End Tour” to trasa, podczas której Black Sabbath chce pożegnać się z fanami i zakończyć swoją działalność. Pomimo, że jej koniec nie został jeszcze potwierdzony, a same daty trasy po Wielkiej Brytanii nie są ustalone, Iommi zasugerował w swojej rozmowie z Birmingham Mail, że zespół „chce zakończyć tam, gdzie zaczął.”  Ostatni zapowiedziany koncert Black Sabbath ma odbyć się 21 września w Phoenix, jednak nie będzie to koniec trasy.

Tony Iommi wspomniał też o możliwości powstania wydawnictwa z zapisem ostatniej trasy koncertowej w karierze zespołu. Muzycy szykują też niespodziankę dla fanów, którzy udadzą się na ostatnie występy Black Sabbath. Specjalny album z niewydanymi dotąd utworami zespołu ma być dostępny w dystrybucji tylko na trasie koncertu, a jej wydanie planowane jest pod koniec roku. Cztery kawałki, które nie znalazły się na "13", ostatnim albumie Black Sabbath z 2013 roku, trafią na tzw. "gig-only CD".

Zespół wystąpi podczas "The End Tour" także w Polsce, 2 lipca w krakowskiej Tauron Arenie.

Black Sabbath to jedna z najsłynniejszych grup metalowych, która swoją działalność rozpoczęła w 1968 roku. Zespół tworzą Tony Iommi, William Ward, Ozzy Osbourne oraz Geezer Butler. Black Sabbath to prekursorzy takich gatunków jak hard rock czy heavy metal. Na swoim koncie mają 19 albumów studyjnych i 7 koncertowych. Do ich najbardziej popularnych utworów należy "Paranoid", "War Pigs" oraz "Iron Man".

Więcej o:

POLECANE RADIA