Prince wydaje autobiografię

Filipina Padlewska
19.03.2016 15:23
Prince, fot. materiały prasowe

Prince, fot. materiały prasowe (Prince, fot. materiały prasowe)

Książę muzyki pop zapowiada prace nad autobiografią.

Nowiny dotyczące autobiografii Prince'a zapowiedział w piątek nowojorski dom wydawniczy Spiegel & Grau, będący częścią Random House, największego wydawnictwa na świecie. Prince podzielił się informacją w manhattańskim klubie:

„Dobrzy ludzie z Random House zaproponowali mi ofertę, której nie mogę odrzucić.” - miał powiedzieć muzyk.

Książę popu uchylił także rąbka tajemnicy co do tytułu wydawnictwa, które będzie nazywało się „The Beautiful Ones”. Autor jednych z najbardziej znanych utworów w historii, „Purple Rain” oraz „Kiss”, ma zamiar napisać swoje wspomnienia w niekonwencjonalny sposób, a sama autobiografia ma być poetycką wędrówką przez życie i twórczość muzyka. Prince chce w ten sposób zaznaczyć wpływ rodziny na ukształtowanie się jego dorobku, a także opowiedzieć o ludziach, miejscach i ideach, które zainspirowały go w ciągu kariery. Muzyk zawrze w książce także historie stojące za muzyką, która zmieniła świat.

Premiera książki przewidziana jest na jesień 2017 roku.

Prince, który rozpoczął swoją karierę już w latach 70., ma na swoim koncie prawie 48 wydawnictw, z których najsłynniejsze to „Purple Rain”, „Parade” czy „Sign 'O' The Times". Artysta sprzedał w sumie ponad 100 milionów płyt na całym świecie.

Więcej o:

POLECANE RADIA