M.I.A. znów o imigrantach

Filipina Padlewska
19.03.2016 09:41
M.I.A.

M.I.A. (Chanel/mat.prasowe)

Artystka wypuściła w sieci dwa nowe single i.. sampluje "Króla Lwa"!

M.I.A., artystyka z Londynu, po raz kolejny wysyła polityczno-muzyczny przekaz w dwóch nowych utworach: „MIA OLA” oraz „Foreign Friend”. Utwory zostały opublikowane na oficjalnym SoundCloudzie piosenkarki.

M.I.A. ponownie dotyka tematu kryzysu imigracyjnego w Europie i w Stanach Zjednoczonych. W „MIA OLA”, w którym sampluje muzykę z legendarnego filmu Disneya pt.: „Król Lew”, piosenkarka opowiada o życiu Meksykanów na granicy meksykańsko-amerykańskiej oraz uderza w politykę imigracyjną Donalda Trumpa, republikańskiego kandydata na prezydenta Stanów Zjednoczonych. M.I.A. namawia wszystkich do dzielenia się utworami zanim "Disney zablokuje je w sieci".

Nie tak dawno M.I.A. wzbudziła kontrowersje teledyskiem do utworu „Boarders”, w którym piosenkarka m.in. płynie na łodzi wypełnionej uchodźcami, a także pozuje na tle przygranicznego płotu, przez który próbuje przeskoczyć tłum imigrantów. Władze piłkarskiego klubu St. Paris Germain oskarżyły piosenkarkę o bezprawne wykorzystanie koszulki z ich logiem w teledysku oraz nakazały zdjęcie wideo z sieci z powodu narażenia klubu na szkody wizerunkowe. Piosenkarka wykorzystała nazwę sponsora klubu „Fly Emirates” przekształcając ją w hasło „Fly Pirates”, widoczne w teledysku.

Data premiery kolejnego wydawnictwa M.I.A. pt.: „Matahdatah” wciąż nie jest znana.

POLECANE RADIA