Massive Attack publikują teledysk do "Ritual Spirit"

Michał Ciemniewski
17.03.2016 13:23
Massive Attack

Massive Attack (megafon.pl)

W nowym klipie trip hopowego duetu wystąpiła znana modelka, Kate Moss.

Brytyjski duet ukrywający się pod pseudonimami 3D oraz Daddy G (odpowiednio: Robert Del Naja i Grant Marshall), zaprezentował wideo do utworu „Ritual Spirit” promującego ich najnowszą epkę noszącą ten sam tytuł. Widzimy w nim modelkę Kate Moss wykonującą zmysłowy taniec. O pomyśle wypowiedział się Robert Del Naja

Ja i Kate przyjaźnimy się od lat, lecz nigdy nie współpracowaliśmy, więc ostatniego roku zamówiliśmy studio i nagraliśmy ujęcia. Podczas sesji Kate tańczyła w ciemności, oświetlając się jedynie nagą żarówką. Perfekcyjnie uchwyciła esencje tego kawałka... intymność i rytualność.

Moss dodaje:

Zawsze byłam wielką fanką Massive Attack a z 3D przyjaźnię się od wielu lat. Gdy zaprosił mnie do współpracy nie zastanawiałam się dwa razy. Zawsze uważałam ich klipy za niesamowite i jestem dumna, że zagrałam w jednym z nich.

Przypomnijmy, że nie jest to pierwszy raz kiedy Kate Moss występuje w teledysku. Można ją zobaczyć chociażby w „I Just Don't Know What to Do With Myself” wykonywanym przez White Stripes.

Massive Attack są z kolei uważani za najważniejszych brytyjskich wykonawców trip hopu i za jeden z najbardziej znaczących zespołów lat 90'. Na 2016 zapowiedzieli nowy album, jeszcze jedną epkę oraz trasę koncertową. Niestety nie planują występu w Polsce.

POLECANE RADIA