Olly Alexander o nierówności w przemyśle muzycznym.

Damian Cholewiński
16.03.2016 11:54
Olly Alexander na okładce

Olly Alexander na okładce "Gay Times Magazine" (facebook.com/YearsAndYears)

Wokalista zespołu Years & Years pojawił się na okładce najnowszego numeru ?Gay Times Magazine?.

Olly Alexander jest zdeklarowanym gejem. Chociaż temat orientacji seksualnej na liberalnym zachodzie może wydawać się już przepracowany, to okazuje się, że wciąż istnieje wiele barier, które nie zostały jeszcze pokonane. Wokalista brytyjskiej grupy Years & Years jest jednym z homoseksualnych artystów, którzy otwarcie przyznają się do swojej seksualności. Jednak „wyjście z cienia” wcale nie wiąże się z pełną swobodą w ekspresji twórczej! M.in. ten temat został podjęty w wywiadzie, którego Olly udzielił magazynowi "Gay Times".

„Nawet jeżeli mamy dzisiaj wielu homoseksualnych artystów, to nie wydaje mi się, aby mogli oni wyrażać swoją seksualność w taki sposób, w jaki może robić to osoba heteroseksualna”

Olly Alexander - na tym etapie swojej kariery - nie próbuje walczyć  ze swoim chłopięcym, delikatnym wyglądem i nie stara się usilnie zamienić w twardego „macho” (byliśmy świadkami takich posunięć). Zważywszy na szeroką działalność artysty w kampaniach społecznych (m.in. promocja bezpiecznego seksu) możemy spodziewać się, że jeszcze nie raz otrzymamy diagnozę odnoszącą się do kondycji przemysłu muzycznego w sprawach społecznych i światopoglądowych.

Debiutancki album Years & Years jest zatytułowany "Communion". Krążek ukazał się latem 2015 roku. Czwarty singiel promujący to wydawnictwo okazał się prawdziwym hitem. Mowa tutaj oczywiście o numerze "King", który pokrył się platyna w aż siedmiu krajach. Jeżeli dodamy do tego przychylne opinie krytyków muzycznych, to ciężko użyć innego słowa niż „sukces”!

POLECANE RADIA