Nie żyje George Martin - producent The Beatles

Damian Cholewiński
09.03.2016 09:51
George Martin w studio z zespołem The Beatles

George Martin w studio z zespołem The Beatles (Fot. Wikipedia)

Świat obiegła smutna informacja. "Piąty Beatles" - George Martin - odszedł w wieku 90 lat. Śmierć producenta została ogłoszona przez Ringo Starra.

George Martin jest przykładem osoby, która dla przemysłu muzycznego jest niezwykle ważna, a jednocześnie pozostawała cały czas w cieniu, po „tej drugiej stronie”. Przecież za Martinem nigdy nie szalały fanki. Nikt nie rozwieszał jego wizerunku na ścianach swojego pokoju. Jednak nie zmienia to faktu, że to m.in. on jest odpowiedzialny za najbardziej spektakularną karierę w historii muzyki - karierę The Beatles.  „Hey Jude”, „Let it Be” czy „Lady Madonna” - George Martin wyprodukował wszystkie wymienione kawałki! Jego współpraca z The Beatles jest niezwykła. Historia muzyki zna wiele "wspaniałych" przyjaźni na gruncie zawodowym, które rozpryskiwały się niczym bańka mydlana, gdy w grę zaczęły wchodzić sukces i duże pieniądze. To nie jest ten przypadek!

Choć George Martin jest znany głównie jako producent The Beatles, to należy dodać, że współpracował również z wieloma innymi muzykami. Przez jego ręce przewinęli się, m.in. Celine Dion oraz Elton John.

POLECANE RADIA