Czy Brodka pobije "Grandę"?

Damian Cholewiński
26.02.2016 16:12
Monika Brodka

Monika Brodka (KAPIF)

Wszyscy z zaciekawieniem czekają na nadchodzący album Brodki. Spekulacji na temat tego, czy uda mu się powtórzyć sukces krążka "Granda" nie ma końca.

Najnowszy singiel Brodki podzielił jej dotychczasowych fanów. Jedni chwalą kompozycję za brak nachalności, inni słyszą w niej raczej nudę i artystyczne wypalenie. Nie ulega wątpliwości, że celem Brodki nie jest nagranie „Grandy II”. Singiel "Horses" uderza w nieco inne muzyczne tony, względem poprzedniego albumu artystki.

Za produkcję nowego kawałka odpowiada Noah Gerogeson, który współpracował m.in. z Charlotte Gaisnbourg. Niewielu wie, że ta doświadczona aktorka (m.in. główne role w "Nimfomance" i "Antychryście" Larsa von Triera) spełnia się również w świecie muzyki. Georgeson jest ponadto zdobywcą nagrody Latin Grammy za współpracę z meksykańską artystką Natalią Lafourcade. A zatem czy jego międzynarodowe doświadczenie rozsławi Brodkę na cały świat? Wygląda na to, że taki jest cel, albowiem Kayax łączy siły z wytwórnią Play It Again Sam i rozszerza dystrybucje "Clashes" na całą Europę. Premiera już 13 maja!

Poprzedni album Brodki, zatytułowany "Granda" okazał się przełomowym w karierze artystki. To właśnie ten krążek przyniósł ze sobą zwrot w stronę bardziej alternatywnego brzmienia i porzucenie cukierkowatości sceny pop. Brodka - na przekór wielu osobom z przemysłu muzycznego - postawiła na wydeptywanie własnej, świadomie obranej ścieżki. Ryzyko się opłaciło - "Granda" uzyskała status podwójnej platyny i przyniosła Brodce Fryderyka w kategorii "album roku pop"

POLECANE RADIA