Happy birthday Seal!

Damian Cholewiński
19.02.2016 08:45
Dzisiaj swoje 53. urodziny obchodzi Seal - autor niezapomnianego przeboju ?Kiss from a Rose?.

Trudno uwierzyć w to, że czas płynie tak szybko! Tym bardziej jeżeli artysta niezmiennie pozostaje w świetnej kondycji. Zapewniamy - nie nastąpiła tutaj żadna pomyłka - dokładnie 53 lata temu na świat przyszedł Seal.

Początków kariery Brytyjczyka należy dopatrywać się jeszcze w latach 80., lecz to rok 1990 przyniósł ze sobą pierwszy sukces komercyjny tego artysty. Wszystko za sprawą kooperacji z house'owym DJ'em, znanym pod pseudonimem Adamski. Owocem współpracy tych dwóch panów jest singiel „Killer”, który dotarł na sam szczyt brytyjskiej listy przebojów, notabene - detronizując samą Madonnę!

Największym hitem Seala pozostaje jednak utwór „Kiss from a Rose”, który znalazł się na soundtracku do filmu Batman Forever. Singiel nie tylko zapewnił artyście aż trzy statuetki Grammy, lecz wspiął się na zaszczytne 4 miejsce zestawienia Billboardu za rok 1995.

Ostatnim wydawnictwem Seala jest longplej zatytułowany „7”. Krążek ukazał się w listopadzie zeszłego roku. Wśród gości, którzy zasilili swoją energią i talentem ten album, znalazł się m.in. Mr Probz. Jest to o tyle ciekawe, że również ten artysta „wypłynął na szerokie wody” za sprawą muzyki house. Klubowy remiks jego singla „Waves” dotarł do najwyższego miejsca tej samej listy przebojów!

Życzymy dalszych sukcesów i niegasnącego zapału do nagrywania kolejnych albumów.

Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

POLECANE RADIA