Lionel Richie zaśpiewa w Polsce

redakcja
18.02.2016 10:50
Lionel Richie w Glastonbury

Lionel Richie w Glastonbury (Joel Ryan / Joel Ryan/Invision/AP)

Legendarny amerykański wokalista wystąpi 21 lipca w Ergo Arenie, położonej na pograniczu Gdańska i Sopotu.

Lionel Richie urodził się w 1949 roku, w amerykańskim Tuskegee w Alabamie. Muzyczna kariera artysty, rozpoczęła się na początku lat 70., gdy występował jako frontman soulowo-funkowej grupy The Commodores, znanej z takich utworów jak "Easy" oraz "Three Times a Lady". Dekadę później Richie postanowił rozpocząć karierę solową, która bardzo szybko wyniosła go na szczyty notowań międzynarodowych list przebojów. Pierwszy album amerykańskiego piosenkarza, zatytułowany po prostu "Lionel Richie", ukazał się w 1982 roku, błyskawicznie sprzedając się w nakładzie 4 milionów sztuk.

Artysta ma dziś na koncie 10 albumów studyjnych, spośród których ostatni - "Tuskegee" ukazał się w 2012 roku. Richie od wielu lat, uważany jest także za jednego z autorów najlepiej sprzedających się płyt wszech czasów. Polska publiczność w Gdańsku będzie miała wyjątkową okazję, zaśpiewać w lipcu największe hity z obszernego repertuaru artysty, obejmującego ponad cztery dekady. 21 lipca w gdańskiej Ergo Arenie usłyszymy takie przeboje, jak chociażby: "Hello", "Easy", "Dancing On The Ceiling", "Say You Say Me", "Three Times a Lady" oraz "All Night Long".

Bieżąca trasa koncertowa, jest zwieńczeniem niezwykle pomyślnego roku w karierze artysty. Przypomnijmy, że Lionel Richie wystąpił m.in. na scenie Glastonbury, a także podczas tegorocznego rozdania nagród Grammy.

Lionel Richie odbył blisko 500 koncertów na całym świecie. Jednak do tej pory, przed polską widownią wystąpił zaledwie dwa razy - w 1999 roku na festiwalu w Sopocie oraz w 2010 roku, w trakcie koncertu charytatywnego w pałacu prezydenckim. Wejściówki na koncert Amerykanina, będzie można nabyć poprzez stronę Prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju. Sprzedaż biletów ruszy w najbliższy poniedziałek, 22 lutego, o godzinie 10:00.

POLECANE RADIA