Paul McCartney w wydaniu walentynkowym

Daria Szewczyk
11.02.2016 09:14
Paul McCartney

Paul McCartney (www.facebook.com/PaulMcCartney)

Muzyk stworzył specjalne Mojis na Dzień Zakochanych

Kariera brytyjskiego piosenkarza jest nieoceniona. Dzięki ponad sześćdziesięciu złotym płytom i setkom milionów sprzedanych płyt, znajduje się w Księdze Rekordów Guinnessa jako muzyk, który osiągnął największy sukces na świecie. Jego muzyka zyskała olbrzymie rzesze fanów na całym świecie. Można powiedzieć, że „łączy pokolenia”, a nawet przełamuje bariery językowe i kulturowe. Zakres twórczości Paul'a jest duży. Komponuje muzykę poważną, elektroniczną, pop jak i również filmową. Ostatnio stworzył soundtrack do najbardziej wyczekiwanej gry wideo minionej dekady.

Teraz Paul McCartney spróbował swoich sił w zupełnie nowej dziedzinie i ogłosił podjęcie współpracy z jednym z czołowych komunikatorów internetowych. W kooperacji ze spółką Skype, zostało stworzonych dziesięć emotikon Mojis. Animacje o tematyce miłosnej będą zawierały utwory znanego kompozytora.

Mojis to krótkie animowane klipy, używane podczas rozmów Skype. Użytkownicy aplikacji będą mieli możliwość okazania miłości w oryginalny sposób. Muzyka od wieków wywołuje silne uczucia. Czasami potrafi wyrazić więcej emocji niż zwykłe słowa

Okazało się, że wcale nie jest to takie proste zadanie. Musiałem wyrazić muzyczną interpretację animacji w mniej niż pięć sekund. To było jak tworzenie ogromnej krzyżówki i wymyślanie odpowiednich rozwiązań, a czasami jak musical. Zdecydowanie była to dla mnie świetna praktyka w studiu.

Pomimo trudnego zadania, Paul stworzył kompozycje w ciągu tygodnia, w Hill Mill Studio w Sussex. Słuchając krótkich nagrań, wykorzystanych do nowych walentynkowych Mojis, usłyszymy dźwięki gitary, perkusji, instrumentów klawiszowych, a także samego głosu Paul'a McCartney'a.

Więcej o:

POLECANE RADIA