Jamie Foxx jako Mały John

Marcin Kulesza
13.01.2016 10:44
Jamie Foxx

Jamie Foxx (megafon.pl)

Piosenkarz wystąpi w roli poplecznika sławnego Robin Hooda.

Powstający dla wytwórni Lionsgate obraz ma nosić tytuł "Robin Hood: Origins". Tytułowego bohatera zagra Taron Egerton, w rolę Marion, głównej postaci żeńskiej, wcieli się Eve Hewson. Jamie Foxx zagra zaś największego z członków ferajny z lasu Sherwood - Małego Jona. Produkcja ma być utrzymana w klimacie podobnym do trylogii "Mroczny rycerz" Christophera Nolana, a za scenariusz odpowiada Joby Harold.

Co ciekawe, nie jest to jedyna produkcja z zakapturzonym bohaterem w roli głównej, a tylko jedna z czterech, które powstają. Robin Hooda sportretują jeszcze Disney w produkcji "Nottingham & Hood" oraz Sony w filmie "Hood". Wytwórnia Warner Bros., choć nie ujawniła żadnych szczegółów, również pracuje nad ekranizacją przygód bandy z lasu Sherwood.

Historię tego najsławniejszego złodzieja świata przenoszono na ekran wiele razy. Od disneyowskiej animacji pt. "Robin Hood" z 1973 roku, przez "Robin Hood: Książę złodziei" z Kevinem Costnerem w roli głównej na początku lat 90., po bardziej realistyczne podejście do tematu w obrazie "Robin Hood" Ridleya Scotta z 2010, gdzie w rolę tytułową wcielił się Russel Crowe. Jak widać historia o XIII-wiecznym zbóju w ogóle się nam nie nudzi.

Ostatni muzyczny projekt Jamiego Foxxa to wydawnictwo "Hollywood: A Story of a Dozen Roses", które trafiło na półki płytowe 18 maja 2015 roku. Piątą płytę w dyskografii artysty promowały single "Ain't My Fault", "You Changed Me", "Baby's In Love" i "In Love By Now".

Więcej o:

POLECANE RADIA